اثرات طبیعت بر طراحی

در اینجا به بررسی تعدادی از موارد تأثیر طبیعت بر طراحی انسانها در تکنولوژی های امروزی میپردازیم.

– طراحی قطار ژاپن

30 سال پیش قطار ژاپنی با مشکل روبرو شد. هنگامی که قطار پر سرعت تونل ها را طی می کرد ، قطار صدای بلند ایجاد می کرد ، که نه تنها مسافران و افرادی که در این نزدیکی زندگی می کردند بلکه زندگی حیوانات وحشی را نیز مختل می کرد. این مورد به دلیل ایجاد فشار هوا در مقابل قطار ایجاد شده بود. هنگامی که قطار وارد تونل شد ، هوای فشرده شده موج صوتی ایجاد کرد که مانند تیراندازی از تونل خارج می شد.

نیمی از کل خط Sanyo Shinkansen (از اوزاکا تا هاکاتا) از بخش های تونل تشکیل شده است ، بنابراین باید کاری انجام شود. مهندسین فکر کردند – آیا یک چیز زنده وجود دارد که تغییرات ناگهانی در مقاومت در برابر هوا را به عنوان بخشی از زندگی روزمره کنترل می کند؟ بله ، عقاب

مهندسین تصمیم گرفتند تا انتها و جلوی قطار را مجدداً طراحی كنند تا از شکل ظاهری منقار عقاب تقلید كند. نتایج عالی بود مهندس ارشد و محقق M.Kobayashi توضیح می دهد: “این شکل باعث شده تا سری 500 بتواند فشار هوا را به میزان 30٪ و مصرف برق 15٪ کاهش دهد ، حتی اگر سرعت نسبت به سری های قبلی 10٪ افزایش یافته باشد.”

– فناوری پوست کوسه

آنها ممکن است وحشی و ترسناک باشند، این موجودات ظریف خود را با سهولت از درون آب می چرخانند و این به دلیل بافت بی نظیری پوستشان است. از دور آنها ممکن است براق و صاف به نظر برسند اما پوست آنها مانند شن و ماسه خشن است ، و از هزاران اتصال کوچک مینیاتوری تشکیل شده است. آب را به سمت پایین بدن کوسه فشار می دهند و به آنها کمک می کنند تا شکارچی سریع و کارآمد باشند.

شرکت تایر – Unir این ایده را در پیش گرفت و آن را بر روی لاستیک های خود اعمال کرد. این شرکت با افزودن شیارهای پوستی مانند پوست کوسه روی لاستیک خود قادر به تولید لاستیک هایی بود که از تلاطم مایع جلوگیری می کند و به سرعت آب را از زیر آنها بیرون می کشد. این امر به رانندگان این امکان را می دهد که بدون از دست دادن کنترل جاده های ماسه ای را طی کنند.

طراحی و اثرات طبیعت بر آن

از دیگر اثرات طبیعت در طراحی میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

– برج های موریانه

هنگامی که یک ساختمان اداری مرتفع را تصویر می کنید ، احتمالاً یک جعبه استیل محصور شده توسط شیشه را تصور می کنید. خوب ، در مورد ساختمان Eastgate در Harare ، زیمبابوه اینگونه نیست و ساختمان خانه شورا 2 (CH2) در ملبورن ، استرالیا. هر دو این ساختمان توسط میک پیرس طراحی شده است و او الهام بخش خود را از کار یک معمار کوچک موریانه گرفته است. پیرس شکل و طراحی و تهویه این ساختمانها را از ساختار مبتکرانه ای گرفته است. موریانه های استرالیا تپه هایی با جهت به سمت شمال و جنوب تولید می کنند که منطقه بزرگتر را در برابر نور مستقیم خورشید محافظت می کنند. در حالی که موریانه آفریقایی برای ایجاد جریان هوا و نگه داشتن دمای داخلی تپه در دمای 30 درجه سانتیگراد از یک سیستم پیچیده سوراخ در قسمت پایین و بالای تپه های خود استفاده می کند – حتی اگر دمای خارجی بین 40-50 درجه متغیر باشد.

با استفاده از این مفاهیم پیرس ساختمانهایی ایجاد کرد که گرمای محیط و فعالیتهای انسانی را در طول روز در زیرزمینهای بزرگ سنگی که بعد از آن در شب تهویه و سرد می شوند ، ایجاد می کنند و یک چرخه جریان هوای همرفت را ایجاد می کنند. شورای شهر ملبورن تخمین می زند که CH2 80 درصد کاهش مصرف انرژی معمولی را به دلیل بخشی از سیستم خنک کننده به دست می آورد.

– قدرت نهنگ – تیغه های فناوری Tubercle

نهنگ های هومبک موجوداتی استثنایی هستند. علیرغم وزن 40 تن و 18 متر طول ، این نهنگ ها به صورت سریع و قوی هستند این غولها برای دستیابی به دایره های چرخش محکم که دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند ، از ویژگی های منحصر به فردی در نوسان های خود به نام tubercles برخوردار هستند . برجستگی های بزرگ و نامنظم در لبه اصلی نوسانات نهنگ – با عبور از سطح به شکستن آب کمک می کند. با شکستن جریان آب ، دست اندازها گردابهای کوچک تشکیل شده و بدین صورت باعث کند شدن موجودات می شود و باعث ایستادن آنها می شود.

از همین مفهوم برای ایجاد پره های توربین بادی آیرودینامیکی بیشتر استفاده شده است. آزمایش این مفهوم در یک تونل باد – روی تیغه هایی با لبه های برجسته – حاکی از پیشرفت های دینامیکی سیالات است. نتایج کاهش چشمگیر 32٪ در درگ ، 8٪ بهبود در بالابر و 40٪ افزایش زاویه است. شرکتی به نام WhalePower در حال استفاده از این دروس برای طراحی توربین های بادی و انواع – فن های سقفی صنعتی و سایر سیستم های HVAC ، فن های رایانه و غیره – برای بهبود کارایی ، ایمنی و مقرون به صرفه بودن آنها است.

طراحی و اثرات طبیعت بر آن همیشه بر همگان اشکار بوده و دانشمندان بر آنند تا با طراحی های بیشتر و الگو گرفتن از طبیعت به ابتکارات جالبی دست زنند.

برگرفته از سایت http://www.hedayatco.com/index.php?menu=akhbar&nu=40

Read More

انواع مختلف مبدل حرارتی صنعتی

نگاهی به انواع مختلف مبدل حرارتی صنعتی

تبادلات گرمایشی صنعتی یکی از مؤلفه های مهم در بیشتر صنایع است. آنها در تنظیمات مختلفی استفاده می شوند و بیشتر آنها به روشی مشابه کار می کنند. آنها برای گرم کردن مواد و مایعات استفاده میشوند و می توانند به عنوان بخشی از سیستم گرمایش نصب شوند. در زیر ، ما به برخی از گزینه های موجود نگاه خواهیم کرد.

بخاریهای مکش

بخاریهای مکش شامل یک بسته نرم افزاری لوله ای هستند که درون یک پوسته نصب شده اند. پوسته از یک طرف بسته شده و از طرف دیگر باز است. آنها از انواع مایعات حرارتی به عنوان واسطه انتقال حرارت استفاده می کنند. برخی از این مایعات حرارتی شامل بخار و روغن داغ است. رسانه انتقال گرما انواع مواد مختلف آنها را از طریق یک مبدل حرارتی عبور می دهند.

بخاریهای مکش تمام مواد را در یک مخزن ذخیره نمی کنند. در عوض ، آنها فقط موادی را که از درون آنها جریان می یابد ، گرم می کنند.

آنها گزینه های خوبی برای صنایع و شرکت هایی هستند که از جریان مخزن و از طریق مبدل نیاز به گرم کردن مواد دارند.

بخاری های Bayonet

بخاری های Bayonet برای ساخت داخل مخازن ذخیره سازی ساخته شده اند. بخاری های Bayonet دارای چندین لوله کویل دار هستند که با مایعات داخل مخزن ذخیره در تماس هستند. آنها با انواع دیگر مبدل های حرارتی متفاوت هستند زیرا می توانند به جای موادی که از طریق آنها یا بیش از آنها جریان دارد ، تمام مواد موجود در مخزن ذخیره سازی را گرم کنند.

بخاری های Bayonet در صنعتهایی که به مبدل حرارتی نیاز دارند ، قادر به گرم کردن مقادیر زیادی از مواد هستند.

مبدلهای حرارتی پوسته و لوله

مبدلهای حرارتی پوسته و لوله کاربردهای زیادی دارند زیرا می توان از آنها برای گرم کردن طیف گسترده ای از مواد از جمله مایعات مبتنی بر آب و آسفالت استفاده کرد. آنها برای گرم کردن این مواد از بخار یا روغن داغ استفاده می کنند.

آنها دارای مبدل های لوله ای هستند و همانند بخاری های مکش با یک تفاوت کلیدی ساخته می شوند. به جای قرار گرفتن در داخل مخزن ذخیره سازی ، جایی که آنها مستقیماً با مواد گرم شده در تماس هستند ، آنها در خارج از مخزن ذخیره قرار می گیرند. این مبدل های حرارتی در جایی مناسب هستند که یک شرکت به یک مبدل حرارتی نیاز داشته باشد که فضای زیادی را در آن جای نگیرد و در آنجا فقط به مواد موجود در مبدل گرم شده نیاز داشته باشد.

انتخاب مبدل حرارتی صنعتی مناسب

در انتخاب مبدل حرارتی صنعتی مناسب به چه نکاتی توجه نماییم:

مبدل حرارتی صنعتی سرمایه گذاری گسترده ای است. به همین دلیل بسیار مهم است که تحقیقات خود را قبل از انتخاب یکی انجام دهید. با انجام این کار ، مبدل حرارتی را دریافت خواهید کرد که نه تنها برای صنعت شما مناسب است بلکه همچنین به شما امکان می دهد بهترین سرمایه گذاری را به دست بیاورید .

هنوز انتخاب یک مبدل حرارتی دشوار است؟

اگر هنوز تصمیم گیری در مورد مبدل حرارتی که مناسب شرکت شما باشد ، دشوار است ، با مهندسین هدایت صحبت کنید . آنها طیف گسترده ای از تجهیزات صنعتی را تولید می کنند و یک تیم اختصاصی برای کمک به شما دارند. به همین دلیل ، آنها در بهترین مکان قرار دارند تا به شما در انتخاب مناسب کمک کنند.

در هنگام انتخاب مبدل حرارتی صنعتی گزینه های مختلفی وجود دارد. با در نظر گرفتن نوع ماده مورد نظر برای گرم کردن ، فضای موجود و گزینه ای که به شما بهترین بازده سرمایه گذاری را می دهد اطمینان حاصل کنید که یک مورد مناسب را بدست می آورید.

برگرفته از سایت http://www.hedayatco.com/index.php?menu=akhbar&nu=40

Read More

دستگاه فراوری مواد غذایی

فرآوری مواد غذایی کار آسانی نیست ، در اینجا چند دستگاه وجود دارد که این کار را آسان تر می کنند.

آیا تا به حال فکر کرده اید که چگونه فرآوری مواد غذایی انجام میشود ؟ احتمالاً می دانید که غذاهای موجود در قفسه های بازار توسط افرادی با دستهای خالی تهیه نمی شود.

غذایی که در بازارها می بینیم چگونه ساخته می شود؟ چگونه آنها شکلات مورد علاقه ما ، کیکی را که همیشه می خریم یا بستنی که برای همیشه می خوریم آماده می کنند؟

در اینجا به چند شگفتی از پردازش که نحوه تهیه غذاها را به شما نشان می دهد میپردازیم.

1. تجهیزات تهیه کیک

بدون شک تعجب می کنید که کیک مورد علاقه شما در بازار چگونه تهیه می شود که هر بار یکسان است. خب ، جای تعجب نیست. با استفاده از این تجهیزات تکمیل کیک ، به راحتی می توانید همان کیک خوشمزه را در تمام مدت یکسان ایجاد کنید. بله ، ساختن همین کیک بدون اشتباه اگر توسط انسان ساخته شود دشوار است.

2. دستگاه ساخت انواع کالباس

با استفاده از این دستگاه تهیه کالباس پخته شده یا خشک بسیار ساده تر است. آنها به فرایندی طولانی نیاز دارند تا به شکلی که با آن آشنا شده اید درآیند اما با استفاده از این دستگاه آسان تر می شود و زمان کمتری نیز می یابد.

چگونه فرآوری مواد غذایی انجام میشود

3. تخم مرغ شکن

باید با هیاهوی تخم مرغ و جدا کردن زرده از سفیده ها آشنا باشید. و شاید تعجب کنید که چگونه آنها این کار را در کارخانه های بزرگ انجام می دهند. آیا گروهی از مردم گرد هم می آیند و در حالی که برخی از آنها تخم مرغ می شکنند ، بقیه آنها زرده ها و سفیده ها را جدا می کنند.

خوب ، نه واقعاً بیشتر به لطف این نوع ماشین ها انجام این کار بسیار ساده تر است. این دستگاه می تواند 25600 تخم در ساعت بشویید ، ضد عفونی کند و بشکند . دیوانه است ، مگه نه؟

4. دستگاه پوشش دهی و خنک کننده شکلات

شکلات محبوب ترین دسر بسیاری از مردم جهان است. در واقع تهیه شکلات با این دستگاه بسیار ساده است.در واقع شکلات توسط این ماشین آلات در یک کارخانه ساخته می شود. دستگاه دوست شماست و باید از شکلاتی که برای شما ایجاد می کند ، سپاسگزار باشیم.

برگرفته از سایت http://www.hedayatco.com/index.php?menu=akhbar&nu=40

Read More

صنعت ماشین آلات ژاپنی

بازار ماشین آلات صنعتی دائما در حال رشد است. بین سالهای 2000 تا 2014 ، ارزش تولید جهانی ابزارهای تولیدی بیش از دو برابر از زیر 40 میلیارد دلار به بیش از 80 میلیارد دلار رسیده است. و این بازار روز به روز بین المللی تر می شود. مانند سایر صنایع ، آسیا به یکی از مهمترین بازارهای جهان تبدیل شده است.

با داشتن چین ، ژاپن و کره جنوبی در كنار آلمان و آمریكا ، سه کشور از پنج تولید كننده دستگاه در سال 2015 از آسیا هستند. سایر کشورها مانند تایوان یا ویتنام نیز در حال تبدیل شدن به تولیدکنندگان و خریداران مهم هستند.

با توجه به ژاپن ، آسیا همچنین یکی از توسعه یافته ترین بازارها است: صنعت ماشین آلات ژاپن به دلیل برندهای باکیفیت از شهرت جهانی برخوردار است.

نمای کلی صنعت در ژاپن حدود 200 سازنده ماشین آلات وجود دارد . برخی از معروف ترین مارک ها شامل DMG Mori Seiki ، Yamazaki Mazak ، Okuma و Fanuc هستند. در سال 2014 ، شش از 11 تولید کننده ابزار بزرگ ماشین آلات از نظر درآمد از ژاپن آمده اند : Amada Co. Ltd. ، Komatsu Ltd. ، DMG Mori Co. Ltd. ، Makino Milling Machine Co. Ltd. ، Jtekt Corp. و Okuma

ماشینهای آنها بخصوص در اروپا بسیار محبوب هستند. ایالات متحده نیز در حال تبدیل شدن به یک خریدار بزرگ ابزارهای ماشینی است: واردات از 8 میلیارد دلار در سال 2013 به 10 میلیارد دلار در سال 2015 افزایش یافته است ، در حالی که تولید ماشین آلات رو به کاهش است.

ظهور جهانی مصرف ابزارهای دستگاه فرصتی آشکار برای تولید کنندگان ژاپن است. به منظور رشد در بازار اروپا ، موری سیکی برای ایجاد DMG موری با تولید کننده آلمانی Gildemeister ادغام شده است.

شرکت Yamazaki Mazak همچنین به طور فعال در بازار اروپا فعالیت می کند. این شرکت ژاپنی در شش سال گذشته چهار مرکز تحقیقاتی را افتتاح کرده است: کاتوویتس در لهستان ، پراگ در جمهوری چک و دوسلدورف و لایپزیگ در آلمان. مازاک اعلام کرد افتتاح مرکز فناوری خود در مجارستان ، چهاردهمین دوره در اروپا است. در کل ، بازار اروپا 30 درصد از گردش مالی مازاک را تشکیل می دهد .

فانوک 65 درصد از سهم بازار جهانی در کنترل CNC در سراسر جهان داراست. این نمایندگی در بیش از 14 کشور اروپا وجود دارد و هم اکنون در حال توسعه بازار چین و کره جنوبی است.

قدرت قابل توجه بسیاری از شرکت ها در صنعت ماشین سازی ژاپن این است که آنها به دلیل سابقه طولانی در دانش ، علم عمیق دارند. به عنوان مثال Japan Steel Works Ltd. در سال 1907 تاسیس شد ، Yamazaki Mazak در سال 1919 ، موری سیکی تاریخچه خود را به سال 1948 باز می کند ، و Fanuc تا سال 1958.

ماشین آلات صنعتی ژاپن

با این حال ، شرکت های ماشین سازی ژاپنی باید از توسعه سریع چین و هند آگاه باشند.

به گفته یوشینو هیرووکی ، رئیس جمهور پیشین هوندا موتور ، ژاپن مجبور است کار کند و روی قیمت دستگاه های آنها تمرکز کند که در مقایسه با تجهیزات هندی و چینی ممکن است خیلی گران باشد. وی گفت: “در کارخانه تازه کار ما در تایلند.” ما ابزارهای خط پردازش موتور ساخته شده در هند و چین را معرفی كردیم كه حدود 40 درصد كمتر از ماشینهای ساخته شده در ژاپن است. نتایج چشمگیر بوده است. ژاپن باید مورد هزینه را دوباره بررسی کند. “

متناقض است ، اگرچه خود یک کشور مهم برای تولید ماشین آلات است ، چین هنوز هم یک وارد کننده مهم است. در سال 2015 ، این کشور ماشین آلات به ارزش 157 میلیارد دلار وارد کرده و این کشور پس از الکترونیکی و نفت ، به سومین دسته بزرگ واردات تبدیل شده است . از این تعداد ، 26.3 میلیارد دلار از ژاپن وارد شده است.

اما گروه های چینی مانند دالیان یا اسپارک برای به دست آوردن دانش و مهارت های جدید اقدام به دستیابی به چندین شرکت کرده اند و انتظار می رود در سال های آینده رقبای چالش برانگیزی برای شرکت های ژاپنی شود.

اگر ماشینهای ژاپنی گران باشد ، آنها به دلیل کیفیت و قابلیت اطمینان مشهور هستند. آنها در ساخت یک برند قوی موفق شده اند و مشتریانی دارند که بسیار وفادار هستند.

یک ویژگی جالب در بخش ماشین آلات صنعتی ژاپن این است که تجهیزات می توانند بسیار گران قیمت باشند اما در صورت نگهداری صحیح نیز می تواند مدت زمان طولانی دوام آورد. به همین دلیل بازار قابل توجهی برای ماشین آلات استفاده شده وجود دارد. با شروع اینترنت و به وجود آمدن مکان های بازار آنلاین برای خرید و فروش ماشین آلات استفاده شده مانند Exapro ، این بازار دست دوم به سرعت در حال رشد است. از آنجا که آنها دسترسی آسان و شفافی را برای خریداران در سراسر جهان فراهم می کنند ، این مکان های بازار همچنین به بین المللی شدن مداوم صنعت ماشین آلات صنعتی کمک می کند.

به دلیل شهرت و قابلیت اطمینان بسیار عالی ، صنعت ماشین آلات ژاپن در بخش ماشین آلات مورد استفاده بسیار محبوب هستند. آنها توسط مشاغل كوچك در سراسر جهان خریداری شده اند كه می خواهند فعالیت خود را با یك دستگاه قیمت پایین تر شروع كنند اما نمی خواهند در مورد كیفیت سازش كنند.

صنعت ماشین آلات ژاپن : چشم انداز آینده در کل ، بازار ماشین آلات صنعتی به طور فزاینده ای رقابت می کند. کاهش تولید ماشین آلات به نفع واردات در ایالات متحده ، افزایش تولید در کشورهای آسیایی مانند ژاپن ، چین یا ویتنام و ادغام بازار آلمان باعث می شود این بازار بیشتر و بین المللی شود. صنعت ماشین سازی ژاپن هنوز از موقعیت غالب بازار برخوردار است و توسعه آن در بازارهای خارج از کشور به ویژه در اروپا موفقیت آمیز بوده است. اما تهدید چین با تولید سریع ماشین آلات در آینده یک چالش جدی خواهد بود.

جالب خواهد بود که ببینیم شرکتهای ژاپن چگونه نسبت به این تهدید واکنش نشان می دهند. یک استراتژی احتمالاً ادامه ابتکاری و ادامه توسعه بازار اروپا خواهد بود. در آنجا ، فرصتها هنوز هم به ویژه در کشورهای اروپای شرقی مانند لهستان ، مجارستان ، اسلواکی و جمهوری چک حضور دارند.

همچنین ، کاهش تولید داخلی و تقاضای بیشتر برای واردات با کیفیت بالا ، همچنان فرصت هایی را برای سازندگان ماشین آلات ژاپنی و صنعت ماشین آلات ژاپن در ایالات متحده فراهم می کند.

برگرفته از سایت http://www.hedayatco.com/index.php?menu=akhbar&nu=40

Read More