دستگاه های پرکن یکی از مهمترین ایستگاه های خط تولید را شامل می شوند. این دستگاه ها بر اساس نوع محصول دارای انواع مختلفی هستند. یکی از پر کاربردترین دستگاه های پرکن دستگاه های پرکن گرانولی است. محصولاتی همچون دانه های قهوه، آب نبات، میوه خشک، حبوبات، چای، تنقلات، آجیل، انواع مغزها،  قند، برنج، خشکبار، ماکارونی و چیپس و پفک از جمله محصولاتی هستند که توسط این دستگاه ها درون بسته بندی های مختلف ریخته می شوند.

برای سفارش و استعلام قیمت انواع دستگاه های خط تولید در گروه صنعتی لاندا  با شماره های وب سایت تماس بگیرید.

انواع دستگاه های پرکن گرانولی

عمده کاربرد دستگاه پرکن گرانولی در صنایع غذایی می باشد با این حال در حوزه های دیگر همچون تولید محصولات دارویی نیز استفاده می شود. این دستگاه ها دارای انواع مختلفی هستند. در ادامه قصد داریم شما را با انواع دستگاه پرکن گرانولی آشنا کنیم بنابراین همراه ما باشید.

دستگاه پرکن گرانولی توزینی

عملکرد دستگاه پرکن توزینی بر مبنای وزن کردن بسته بندی ها می باشد. این دستگاه های پرکن دارای ترازوهای بسیار دقیقی هستند که با کمترین میزان از تلورانس وزنی بسته بندی ها را با وزن یکسان و برابر پر می کنند. وجود سیستم توزین در این دستگاه های پرکن موجب شده تا وزن تمام بسته بندی ها فارغ از حجم بسته بندی یکسان باشد. تعداد توزین در دستگاه های پرکن گرانولی از نوع توزینی بین 2 تا 16 توزین می باشد.

برای سفارش و استعلام قیمت خط تولید خشک کن لوازم آتش نشانی با شماره های وب سایت تماس بگیرید.

با افزایش تعداد توزین ها سرعت و دقت بسته بندی افزایش پیدا می کند. انواع دستگاه های پرکن گرانولی از نوع توزینی که دارای بیش از 10 توزین هستند به دستگاه های پرکن مولتی هد معروف می باشند. این دستگاه های پرکن دارای سیستم PLC هستند که امکان نظارت و مدیریت دقیق دستگاه را به اپراتور می دهد و می توان از طریق آن وزن و سرعت بسته بندی را تغییر داد.

دستگاه پرکن گرانولی حجمی

نوع دیگری از دستگاه پرکن گرانولی وجود دارد که بسته بندی های محصولات گرانولی را بر مبنای حجم پر می کند. این دستگاه ها دارای پیمانه های دقیق با حجم مشخصی هستند که محتوای درون آن ها با محصول مورد نظر پر می شود و بدین شکل حجم مشخصی از محصول _طبق برنامه ای که شما به دستگاه داده اید_ درون ظروف بسته بندی قرار می گیرد.

برای سفارش و استعلام قیمت خط تولید دستگاه دستکش کار با شماره های وب سایت تماس بگیرید.

تفاوت استفاده از پد الکلی با محلول های ضد عفونی کننده
ادامه مطلب

بنابراین این شما هستید که باید حجم بسته بندی ها را از قبل مشخص کنید. از دستگاه پرکن حجمی برای مواد گرانولی پودری و دانه ریز استفاده می شود.

این دستگاه ها دارای راندمان بالا و کاربرد ساده ای هستند. با این حال دقت آن ها به پای دستگاه پرکن گرانولی توزینی نمی رسد. این دستگاه های پرکن دارای قابلیت تنظیم پیمانه هستند و در انواع اتوماتیک به محض قرار گرفتن بسته بندی در مکان مشخص توسط چشم الکترونیک بسته بندی را تشخیص می دهند و اقدام به پر کردن آن می نمایند.

در انواع نیمه اتوماتیک نیز فرآیند پر کردن بسته بندی ها با دخالت اپراتورها صورت می پذیرد.

برای سفارش و استعلام قیمت خط تولید دستگاه خم لوله با شماره های وب سایت تماس بگیرید.

دستگاه پرکن گرانولی حجمی انتخابی مناسب برای خطوط تولید شکر، نمک، آرد، غلات، جو، گندم، برنج و چای می باشد. این محصولات از طریق پیمانه های دستگاه پرکن اندازه گیری می شوند و سپس فرآیند پر شدن بسته بندی ها صورت می پذیرد. بسته بندی هایی که توسط دستگاه پرکن گرانولی حجمی پر می شوند دارای اختلاف حجم بسیار ناچیزی هستند که این میزان خطا، در سر تا سر دنیا خطایی مجاز می باشد.

دستگاه پرکن گرانولی نیمه اتوماتیک

دستگاه پر کن گرانولی نیمه اتوماتیک برای پر کردن بسته بندی ها از مواد گرانولی روان همچون چای، شکر، نمک، تخم گیاهان، پودرهای شیمیایی و آفت کش های کشاورزی استفاده می شوند. این دستگاه ها برای کارگاه های کوچک و خطوط تولید با ظرفیت پایین مناسب هستند.

برای سفارش و استعلام قیمت خط تولید روکش لاتکس دستکش کار با شماره های وب سایت تماس بگیرید.

آشنایی با دستگاه اگزاست فن و کاربردهای آن ها
ادامه مطلب

بنابراین اگر کسب و کار خانگی دارید و یا کارگاهی تولیدی با ظرفیت تولید پایین دارید قطعات خرید دستگاه پرکن گرانولی نیمه اتوماتیک می تواند جوابگوی نیاز شما باشد. سرعت این دستگاه ها سرعتی متوسط است و قیمت اقتصادی تری نسبت به دستگاه پر کن گرانولی اتوماتیک دارند.

در دستگاه پرکن گرانولی نیمه اتوماتیک یک پدال زیر پای اپراتور قرار دارد که با فشردن آن بسته بندی ها یکی یکی پر می شوند و نوبت به پر شدن پاکت بعدی می رسد. در دستگاه پرکن گرانولی نیمه اتوماتیک امکان بروز خطای انسانی وجود دارد در حالی که این میزان خطا در دستگاه های پرکن اتوماتیک به حداقل و صفر می رسد.

دستگاه پرکن گرانولی اتوماتیک

از دستگاه پر کن گرانولی برای پر کردن بسته بندی ها از مواد گرانولی روان و غیر روان استفاده می شود. در استفاده از این دستگاه پرکن نقش اپراتور به حداقل می رسد و فرآیند پر شدن بسته بندی ها طبق برنامه داده شده به دستگاه صورت می پذیرد. دستگاه پرکن گرانولی اتوماتیک برای کارخانه هایی با ظرفیت تولید و سرعت تولید بالا مناسب می باشد.

برای سفارش و استعلام قیمت خط تولید خشک کن و عقیم سازی کود دامی با شماره های وب سایت تماس بگیرید.

دستگاه های پرکن اتوماتیک برای بالا بردن دقت تا حد امکان از یک سیستم ویبره استفاده می کنند تا هوا درون بسته بندی ها نفوذ نکند. این دستگاه ها دارای دقت و قیمت بیشتری هستند.

از مزیت های دستگاه پرکن گرانولی اتوماتیک می توان به سرعت بالای دستگاه، قابلیت بسته بندی های چندتایی بدون نیاز به تعویض قطعه، قابلیت برنامه ریزی، قابلیت سوار شدن دستگاه تاریخ زن روی دستگاه پرکن و قابلیت تنظیم قطعه اشاره کرد. این دستگاه ها را می توان بر حسب نیاز برنامه ریزی نمود و از آن ها بر حسب ابعاد و جنس پاکت ها استفاده کرد. شما همچنین می توانید تجهیزات جدیدی را به دستگاه اضافه کنید.

انواع دستگاه های پرکن گرانولی از لحاظ اندازه محصولات

دستگاه های پرکن گرانولی را می توان از لحاظ اندازه محصول در سه دسته مختلف دستگاه پرکن گرانولی پودری، دستگاه پرکن گرانولی مواد دانه درشت و دستگاه پرکن گرانولی پودری درشت قرار داد. بنابراین برای خرید دستگاه پرکن گرانولی باید به نوع محصول نیز توجه داشت.

برای سفارش و استعلام قیمت دستگاه تونل پاستوریزاسیون با شماره های وب سایت تماس بگیرید.

همه چیز درباره فناوری پاستوریزاسیون سرد
ادامه مطلب

نتیجه گیری

دستگاه پرکن گرانولی دارای انواع مختلفی از جمله توزینی و حجمی می باشد که خود به دسته بندی های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک تقسیم بندی می شوند. انتخاب نوع دستگاه پرکن گرانولی به ظرفیت تولید، نوع محصول و سرعت تولید شما بستگی دارد. از دستگاه پرکن گرانولی در صنایع مختلفی چون صنایع غذایی، بهداشتی، دارویی و صنعتی استفاده می شود.