خط تولید رب گوجه فرنگی یکی از سودآورترین خطوط تولید مواد غذایی می باشد چرا که این محصول در بازار دارای فروش بسیار بالایی می باشد و یکی از چاشنی های اصلی در انواع غذاهای ایرانی به حساب می آید. بنابراین ممکن است شما هم قصد و ایده راه اندازی خط تولید رب گوجه فرنگی را داشته باشد.

برای سفارش و استعلام قیمت خط تولید دستگاه دستکش کار با شماره های وب سایت تماس بگیرید.

مراحل تولید رب گوجه فرنگی در کارخانه

در این راستا بد نیست با مراحل تولید رب گوجه فرنگی در کارخانه آشنا شوید. در ادامه با ما همراه باشید تا این مراحل را بررسی کنیم.

توزین جعبه های گوجه فرنگی

اولین گامی که در کارخانه تولید رب گوجه فرنگی صورت می پذیرد ارسال جعبه های گوجه فرنگی به واحد توزین می باشد. جعبه های گوجه فرنگی در این مرحله توزین می شوند و سریعا به گام بعد فرستاده می شوند.

بارگیری و دریافت جعبه های گوجه فرنگی

بعد از اینکه جعبه های گوجه فرنگی وزن شدند، بارگیری می شوند و به واحد دریافت ارسال می شوند.

شستشوی اولیه گوجه فرنگی

در واحد دریافت یک حوضچه شیبدار وجود دارد که گوجه ها روی آن حرکت می کنند. صفحه ای که گوجه ها روی آن حرکت می کنند یک صفحه مشبک است بنابراین آب اضافی درون حوضچه جمع نخواهد شد. وجود لوله های هوا در این حوضچه موجب غلیان آب حوضچه و جنب و جوش بیشتر گوجه ها می شود که به موجب آن گوجه ها بهتر شسته خواهند شد.

برای سفارش و استعلام قیمت خط تولید دستگاه خم لوله با شماره های وب سایت تماس بگیرید.

برای جلوگیری از ترکیدن گوجه ها این سیستم با دقت بالایی طراحی می شود.

سورتینگ گوجه فرنگی

در این مرحله گوجه فرنگی های خراب و له شده باید جداسازی شوند. تمام گوجه فرنگی ها باید از هر گونه چوب، خاشاک، نمونه های کال، نارس، له شده و ترکیده پاکسازی شوند. این فرآیند توسط اپراتورهایی که در دو طرف نوار سورتینگ ایستاده اند صورت می پذیرد.

مهم ترین تجهیزات برای ساخت یک خط تولید صنعتی
ادامه مطلب

وان شستشوی ثانویه

در ادامه گوجه ها از زیر دوش آب سرد عبور می کنند تا شستشوی نهایی آن ها صورت پذیرد. گوجه ها در این مرحله خشک و تمیز می شوند و آب اضافی آن ها گرفته می شود.

برای سفارش و استعلام قیمت خط تولید روکش لاتکس دستکش کار با شماره های وب سایت تماس بگیرید.

خرد کردن گوجه فرنگی ها

گوجه فرنگی ها در این گام باید وارد سیستم خرد کن شوند تا با استفاده از تیغه های تیز و متحرک کاملا خرد شوند. انواع مختلفی از دستگاه های خرد کن گوجه فرنگی  وجود دارد اما متداول ترین آن ها شامل دستگاه های شانه ای و دیسکی می شود. بعد از خرد شدن گوجه فرنگی ها، آن ها باید وارد یک مخزن به نام بالانس تانک شوند.

مرحله پیش پخت گوجه فرنگی ها در پری هیتر

در این مرحله پخت اولیه گوجه فرنگی ها صورت می پذیرد. بدان معنا که گوجه فرنگی های خرد شده حرارت دهی می شوند و این حرارت دمای بالایی ندارد. حرارت دهی گوجه فرنگی های خرد شده موجب خواهد شد تا کمی غلظت آن ها بیشتر شود و در مرحله فیلتراسیون راندمان بیشتری را شاهد باشیم.

برای سفارش و استعلام قیمت خط تولید خشک کن و عقیم سازی کود دامی با شماره های وب سایت تماس بگیرید.

از طرفی بسیاری از میکروب ها و آنزیم ها از جمله آنزیم پکتیناز از بین می رود. مرحله پیش پخت موجب خواهد شد تا در مرحله فیلتراسیون، صافی ها دچار استهلاک و خرابی نشوند.

فیلتراسیون آب گوجه فرنگی

در این گام آب گوجه فرنگی ها باید فیلتراسیون شوند. فیلتر آب گوجه فرنگی می تواند در دو یا سه مرحله صورت پذیرد. این موضوع بستگی به کیفیت تولید دارد. صافی ها به ترتیب ظریف تر و حرفه ای تر می شوند و اگر کیفیت تولید در سطح بسیار بالایی قرار داشته باشد، فیلتر شدن آب گوجه فرنگی ها نیز با دقت بیشتری صورت می پذیرد.

خط تولید کنسرو ماهی
ادامه مطلب

برای سفارش و استعلام قیمت دستگاه تونل پاستوریزاسیون با شماره های وب سایت تماس بگیرید.

این صافی ها به ترتیب دارای منافذی با قطر یک میلیمتر، 0.7 میلیمتر و 0.5 میلیمتر می باشند.

هدایت آب گوجه فرنگی به تانک فرموله

در این مرحله آب گوجه فرنگی ها باید به سمت تانک فرموله هدایت شوند. این تانک ها از جنس استیل هستند و در آن ها افزودنی های لازم به اضافه نمک به آب گوجه فرنگی اضافه می شود. میزان نمک باید به اندازه سه درصد وزن محصول نهایی باشد.

هدایت به دیگ تغلیظ

بعد از افزودن نمک به تانک فرموله باید آب گوجه فرنگی به سمت دیگ تغلیظ هدایت شود. لازم به ذکر است که افزودن نمک می تواند در این مرحله هم صورت پذیرد اما به دلیل وجود ناخالصی در نمک بهتر است فرآیند افزودن نمک در تانک فرموله صورت پذیرد. در این گام آب گوجه فرنگی چند بار تغلیظ می شود تا به ویسکوزیته مطلوب برسد.

برای سفارش و استعلام قیمت خط تولید ماسک پزشکی با شماره های وب سایت تماس بگیرید.

حرارت دهی باید به صورت غیر مستقیم صورت گیرد. در نتیجه فرآیند تغلیظ، آب گوجه فرنگی دارای رنگ و کیفیت مطلوبی خواهد بود.

مخزن ذخیره سازی

بعد از اینکه آب گوجه فرنگی به غلظت مطلوب رسید باید به سمت مخزن ذخیره سازی پمپ شود. این مخازن برای نگهداری آب گوجه فرنگی استفاده می شود که قرار نیست سریعا مورد استفاده قرار گیرند. بنابراین برای شارژ نگه داشتن مخزن همواره این مخزن دارای حجم مشخصی آب گوجه فرنگی می باشد.

پاستوریزه کردن رب گوجه فرنگی

در این گام محصول تولید شده پاستوریزه می شود. بنابراین باید تحت دمای مشخص که عموما 85 درجه سانتیگراد است حرارت دهی شود. در این مرحله میکروب ها و میکرارگانیسم ها از بین خواهند رفت.

6 دستگاه پوست کن میوه صنعتی و عملکرد آن
ادامه مطلب

استریل نمودن قوطی ها

در این گام قوطی های گوجه فرنگی چه از نوع فلزی و چه از نوع شیشه ای باید شستشو داده شوند. و به خوبی استریل شوند. بسیار مهم است که قبل از پر کردن قوطی ها، آن ها کاملا تمیز باشند.

پر کردن قوطی های رب گوجه فرنگی

این گام به پر کردن قوطی های رب گوجه فرنگی اختصاص دارد. قوطی ها به ترتیب بر اساس نوع دستگاه پر کن، روی ریل حرکت می کنند و پر می شوند.

بستن درب قوطی ها

در این گام بستن درب قوطی ها صورت می پذیرد که توسط دستگاه در بند انجام می شود. نوع دستگاه در بند باید با توجه به نوع بسته بندی قوطی های رب گوجه فرنگی انتخاب شود.

استریلیزاسیون قوطی های

قوطی های رب گوجه فرنگی باید بعد از پر شدن و پلمپ شدن استریل شوند. بنابراین باید از دستگاه پاستوریزاتور برای ضد عفونی کردن آن ها استفاده کرد.

لیبل زدن قوطی ها

قوطی های رب گوجه فرنگی در این گام لیبل زنی می شوند. و توسط دستگاه جت پرینتر تاریخ انقضا، و تاریخ تولید و سری تولید روی آن ها چاپ می شود.

بسته بندی و شیرینگ

در انتهای مراحل تولید رب گوجه فرنگی، قوطی ها بسته بندی می شوند و همراه با شیرینگ به واحد ارسال هدایت می شوند.

نتیجه گیری

مراحل تولید رب گوجه فرنگی مراحل پیچیده ای نیست. شما می توانید. با خرید دستگاه های مورد نیاز برای تولید رب گوجه فرنگی در ظرفیت کم اقدام به راه اندازی این خط تولید نمایید. دستگاه هایی که در خط تولید رب گوجه فرنگی استفاده می شوند. می تواند انواع دستی، نیمه اتومات و اتومات داشته باشند. بنابراین می توانید با سرمایه کم هم این خط تولید را استارت بزنید.