راه اندازی خط تولید دستگاه خم لوله

دستگاه خم لوله

طراحی ساده و در نتیجه تنظیم و تعمیر آسان. نیاز به قطعات کم و در نتیجه هزینه ساخت پایین و جرم کمتر. حجم مینیمم استفاده از متریال موجود در بازار و عدم نیاز به هزینه ساخت مصرف انرژی فوق العاده کم نسبت به طرح های دیگر اتصالات موقت پیچی که موجب تفکیک پذیر بودن و قابل تعمیر و تعویض بودن تمامی اجزای دستگاه می شود. قابل استفاده بودن در مواقع دلخواه (خارج از برنامه مدار یا در مواقع بروز مشکل در ارسال فرمان الکتریکی به جک) توسط پدال تعبیه شده قابل تنظیم بودن همه اجزای دستگاه متناسب باشرایط مورد نیاز کاربر قابل استفاده بودن برای سایر قطرهای تولید شده در مرحله تولید بدون نیاز به ایجاد تغییر در دستگاه 13)عدم نیاز این دستگاه به تعداد زیادی اوپراتور، گامی موثر در کاهش نیروی کاری اضافی برداشته و خطرات و زمان فرآیند را تا حد زیادی کاهش می دهد. در واقع مراحل اندازه گذاری، برش و خم کردن، بوشن زدن،مرتب سازی لوله ها که توسط چند نیروی کاری انجام می شود، از خط تولید حذف شده و فقط به شمارش و بسته بندی لوله ها توسط یک نیرو لازم است که این کار به مراتب راحت تر و کم خطرتر است. به منظور کاهش خطرات، جلوه یافتن نمای دستگاه و جلوگیری نسبی از آسیب دیدن قطعات متحرک در برابر ضربه و گرد وغبار، چهار طرف دستگاه برش با ورق هایی که به پایه ها پیچ میشود پوشانده می شود.

جزئیات محصول

در هر ساعت 500 عدد

تک فاز

انجام عملیات خم و کوئیک به صورت همزمان

لوله PVC

PLC & pneumatic

کوره برقی (المنت)

معرفی خط تولید خم کن لوله

در حقیقت لوله خم کن ابزار هیدرولیکی یا هیدرولیکی است که برای شکل دادن لوله‌های فلزی از جمله مس, فولاد, لوله‌های فولادی و همچنین PVC و یا لوله‌های پلاستیکی استفاده می‌شود.در بازارهای جهانی، لوله خم کن هایی  با توان و قدرت بسیار بالایی در دو، سه، چهار و پنج اینچی در دسترس هستند. این ابزار چند منظوره می‌توانند لوله را تا ۱۱۴ به قطر و هفت میلیمتر ضخامت خم کنند. این لوله‌ها برای لوله‌های سنگین استفاده می‌شوند و یک سیستم در ساخت‌وساز آن‌ها نصب می‌شود، که سیستمی برای تنظیم و کنترل دیجیتال است. دستگاه های لوله خم کن  هیدرولیکی به دلیل وجود پروانه هیدرولیک بسیار آسان هستند و می‌توانند تمام انواع لوله‌ها را تا ۱۸۰ درجه خم کنند.به طور کلی، دستگاه های لوله خم کن انواع مختلفی دارند که برخی از آن‌ها به عنوان مثال: خم کن میلگرد ، خم کن نبشی ،خم کن آهن ،خم کن پروفیل ،خم کن لوله البته هر یک از این بخش‌ها دارای بخش‌های فرعی خود نیز هستند و به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند.

برای سفارش و استعلام قیمت خشک کن لوازم آتشنشانی با شماره های وب سایت تماس بگیرید.

مانند دیگر دستگاه های صنعتی لول ه خم کن ها نیز به انواع مختلفی دسته بندی می شوند.. این دستگاه‌ها به چهار دسته از لحاظ نیروی محرکه و نیروی محرک تقسیم می‌شوند:

 • دستی
 • الکتریکی
 • هیدرولیک
 • مکانیکی

دستگاه های لوله خم کن و در انواع مختلفی تهیه می‌شوند و اغلب برای مشاغلی مثل دستگاه‌های تهویه هوا و … استفاده می‌شوند و لوله‌های خم شده در مقیاس تولید صنعتی و CNC استفاده می‌شوند و اغلب در کارخانه‌ها و سری‌های کاری مورد استفاده قرار می‌گیرند. این مدل‌ها به دلیل استحکام خمشی بالا، قابلیت خمش و قابلیت حمل و انتقال، به طور مکرر مورد استفاده قرار می‌گیرند.شناخته‌شده‌ترین و بهترین دستگاه های لوله خم کن  شده هیدرولیکی، مارک‌های معروف آلمانی (Rotenberger)، آمریکا و Suprago اسپانیا هستند.

این شرکت‌ها انواع مختلفی از ابزارهای مکانیکی، الکتریکی و هیدرولیکی را به بازارهای جهانی معرفی کرده‌اند. دستگاه های لوله خم کن لوله‌ها در انواع اندازه‌ها و مدل‌ها در دسترس هستند. مدل‌های CNC یکی از بهترین لوله‌های خمیده شده توسط این شرکت‌ها هستند. با استفاده از این ابزارها، ما می‌توانیم بخش‌های مورد نظر خود را در هر شکل، مدل که می‌خواهیم بسازیم.

برای سفارش و استعلام قیمت دستگاه بافت دستکش  با شماره های وب سایت تماس بگیرید.

 

نحوه راه اندازی خط تولید خم کن لوله

طراحی ساده و بنابراین تنظیم و تعمیر آسان است. نیازمند قطعات کمتری است که منجر به کاهش هزینه تولید و جرم کم‌تر می‌شود. حداقل استفاده از مواد موجود در بازار و بدون نیاز به ساخت هزینه‌های انرژی بسیار پایین است در مقایسه با دیگر طراحی‌های ایجاد اتصال موقتی، که همه اجزای دستگاه قابل‌تفکیک و قابل تعویض و قابل تعویض را می‌سازد. قابلیت استفاده در شرایط مطلوب (خارج از مدار برنامه و یا در مورد مشکلات در ارسال فرمان الکتریکی به جکبا استفاده از تمام اجزای دستگاه برای متناسب کردن نیازهای کاربر می‌تواند برای دیگر موارد تولید شده در مرحله تولید استفاده شود) نیاز به یک گام موثر در کاهش نیروی کار اضافی و کاهش قابل‌توجه خطرات و زمان فرآیند.

در حقیقت، مراحل اندازه‌گیری، برش و خم کردن لوله‌ها، که توسط چندین کارگر انجام می‌شود، از خط تولید جدا شده‌اند، و تنها برای شمارش و بسته کردن لوله‌ها با یک نیروی کار ضروری است. این کار بسیار آسان‌تر و خطرناک‌تر است. به منظور کاهش خطرات، به منظور جلوگیری از آسیب دیدن ماشین به صورت قابل‌مشاهده و تا حدی از آسیب دیدن قطعات متحرک در اثر برخورد و گرد و غبار، چهار طرف دستگاه برش با ورقه‌های پیچیده شده به پایه‌ها پوشش داده می‌شوند.

تولید پروفایل‌های ساخت‌وساز و قوطی‌ها را می‌توان به طور مستقیم یا غیر مستقیم (تولید لوله‌ها و سپس نهایی کردن) انجام داد. هر روش دارای مزایا و معایبی است.در روش تولید مستقیم، نوار به تدریج با عبور از قالب‌های فوقانی و پایین (با محرک) و کنار the شکل می‌گیرد که طراح با محاسبه مقدار نیرو و زوایای شکل مورد نظر، که با توزیع در هر گیت طراحی کرده‌است، انجام شده‌است. از جوشکاری دو لبه صفحه به وسیله فرکانس، در نهایت شکل کامل را در قسمت اندازه‌گیری شکل می‌دهد.

پروفیل ایجاد شده توسط نیروی اعمال شده توسط قالب و حرارت جوشکاری به طور کامل مستقیم نیست و با خم کردن، پیچ دادن، پیچ خوردن و خم شدن با اعمال نیرو اصلاح می‌شود. پروفیل زیر تولید به وسیله اتوماتیک مشاهده می‌شود که در فواصل ۶ متری و بعد از نصب کارت شناسایی و تایید کنترل کیفیت، به انبار محصولات تحویل داده می‌شود.در روش تولید غیرمستقیم پروفیل، ابتدا در ماشین نورد اصلی با همان مراحل و یکی از سه روش خمش، این لوله به شکل‌های مختلف تبدیل خواهد شد و یا در قسمت اندازه‌گیری شده و بخش نهایی لوله و بعد از برش کامل خواهد شد.لوله‌های تولید شده از طریق دستگاه‌های ساده‌تر عبور خواهند کرد که هر کدام ۸ تا ۱۰ دروازه دارند و شکل‌های مختلفی تولید خواهند کرد.

برای سفارش و استعلام قیمت دستگاه روکش لاتکس دستکش کار با شماره های وب سایت تماس بگیرید.

دستگاه خم لوله

روش کار با دستگاه خم کن لوله

دستگاه خم کن را به یک سطح کار صاف بچسبانید تا صاف و محکم باشد.

دسته بالا و کوتاه را به سمت بالای خم کن بچرخانید.

قفل را باز کنید تا راه را برای قرار دادن لوله باز کنید.

قفل دور لوله را ببندید تا در جای خود ثابت بماند.

تجهیزات اصلی خط تولید خم کن لوله

سری CNC Pipe Bender CH ستون فقرات دستگاه های خم کن لوله و پروفیل ما است. استحکام، پایداری و دقت غیر قابل لمس آنها در شرایط استثنایی مانند رطوبت یا دماهای بالا، چیزی است که آنها را از بقیه متمایز می کند.از 6 میلی متر تا 420 میلی متر OD این دستگاه های خم کن لوله برای استفاده در طیف گسترده ای از بخش ها و صنایع تولید لوله سازگار هستند.این محدوده شامل نسخه خم کن لوله کاملاً CNC است که هر سه محور در یک دستگاه تک پشته اتوماتیک هستند. همچنین گزینه ای برای اضافه کردن مکانیسم های تشخیص جوش، پانچ/برش و سیستم های بارگیری و تخلیه یکپارچه در صورت لزوم وجود دارد.

دستگاه خم کردن لوله سری CH مجهز به کنترل های آسان برای کار با صفحه نمایش لمسی AMOB NC یا در نسخه CNC، آخرین نرم افزار خمش سه بعدی AMOB کاربرپسند است.بنابراین، این پیکربندی ابزار را ذخیره می کند، امکان جبران برگشت فنری را فراهم می کند و از جمله ویژگی های دیگر، از فناوری ضد برخورد برخوردار است.این مدل های چند وجهی کارکرد آسانی دارند و تقریباً برای همه انواع کاربردها و صنایع مناسب هستند.

برای سفارش و استعلام قیمت دستگاه خشک کن و عقیم سازی کود دامی با شماره های وب سایت تماس بگیرید.

سری CH | خم کن لوله CNC

تعویض سریع ابزار: به منظور کاهش زمان راه اندازی، همه دستگاه های CH-HD دارای قابلیت تعویض سریع ابزار هستند.سیستم بارگیری لوله عقب و جلو: سیستم های بارگیری/تخلیه یکپارچه نیز می توانند اضافه شوند.تنظیم ابزار موتوری: مدل های CH-HD را می توان به تنظیم ابزار موتوری مجهز کرد.

هر جزء به موفقیت عملیات کمک می کند، اما اجزای اصلی شامل قالب خمشی، قالب گیره ای، قالب فشاری، قالب پاک کن و سنبه است . با این حال، قبل از اینکه به هر یک از این اجزای ابزار خاص بپردازیم، به برخی از اصول اولیه خمش لوله و لوله به طور کلی نگاه می کنیم.

هنگامی که برای اولین بار به ابزار خم کن لوله نزدیک می شوید، لازم است کمی در مورد خمش به طور کلی و همچنین اجزای مختلفی که در کار استفاده می شود، بدانید. هر جزء به موفقیت عملیات کمک می کند، اما اجزای اصلی شامل قالب خمشی، قالب گیره ای، قالب فشاری، قالب برف پاک کن و سنبه است. با این حال، قبل از اینکه به هر یک از این اجزای ابزار خاص بپردازیم، اجازه دهید برخی از اصول اولیه خمش لوله و لوله را به طور کلی بررسی کنیم.

خم شدن  لوله، در ساده ترین حالت، هر فرآیندی است که طی آن یک قطعه لوله یا لوله تغییر شکل می دهد. خم شدن لوله و لوله به گونه ای انجام می شود که بتوان قطعه را به ماشین های خاصی، به عنوان بخشی از یک کل بزرگتر مانند یک سیستم اگزوز، یا در محیط های خاص، مانند لوله هایی که در زیر زمین برای حمل مواد از یک نقطه به نقطه دیگر استفاده می کنند، مناسب کرد.

لوله را می توان در طیف گسترده ای از کاربردها و تقریباً در هر صنعت یافت. با این حال، برخی از رایج ترین کاربردها، کاربردهای خودرویی (سیستم اگزوز، تکیه گاه سر و غیره) هستند.هر جزء ابزاری که بعداً به آن خواهیم پرداخت، برای دستیابی به خمیدگی مناسب برای هر کاربرد نهایی ضروری است. هر جزء نقش حیاتی در نحوه خم شدن لوله دارد.

برای سفارش و استعلام قیمت دستگاه تونل پاستوریزاسیون با شماره های وب سایت تماس بگیرید.

لوله را می توان به صورت دستی خم کرد، با این حال این خیلی معمول نیست. دو مورد از بزرگترین دلایلی که خم شدن دستی راه حلی نامطلوب است، ناسازگاری و سختی آن است.

خم شدن لوله و که با دستگاه انجام می شود بسیار رایج تر است. برخی از دستگاه های خم کن  لوله برای استفاده از ماشین، تنظیم ابزار و کار با ماشین به صورت دستی به کارمندان متکی هستند، اما بیشتر و بیشتر شرکت‌ها ماشینکاری CNC را انتخاب می‌کنند.

CNC، کنترل عددی کامپیوتری، ماشین‌کاری سازگارتر از ماشین‌های نیروی انسانی است. ماشین های CNC همچنین می توانند به عملکرد محاسبات کمک کنند. علاوه بر این، ماشین‌های CNC به رفع سردرگمی در مورد تکنیک خمشی در شرایط خاص کمک می‌کنند.

تکنیک‌های زیادی برای خم کردن لوله وجود دارد و استفاده از روش نادرست می‌تواند بیشتر از اینکه فایده داشته باشد، ضرر داشته باشد. حتی کارگران آموزش دیده و باتجربه ممکن است در فرآیندی که استفاده می کنند یا در انجام فیزیکی خمش اشتباه کنند. بنابراین، حتی مالکان و مدیرانی که کارمندان ماهری دارند، مایلند از ماشین‌های خم کن لوله CNC استفاده کنند که به کاهش خطر و استرس خم شدن لوله و لوله کمک می‌کند.

علاوه بر این، موفقیت یا شکست هر خمشی اغلب با محاسباتی تعیین می شود که حتی قبل از تنظیم ابزار انجام می شود. تعدادی از محاسبات وجود دارد که باید هنگام خم شدن انجام شود. برخی از این محاسبات مواردی مانند شعاع خمیدگی ایده‌آل و برخی دیگر را تعیین می‌کنند که آیا تجهیزات خاص شما حتی می‌توانند خم شدن را کامل کنند یا خیر.

محاسبات و فرمول های خم کردن لوله حتی برای خم کن های با تجربه لوله می تواند مشکل باشد، بنابراین اگر به کمک نیاز دارید یا می خواهید بیشتر بدانید، توصیه می کنیم برخی از منابع ما را در مورد محاسبات خمش بررسی کنید.

برای سفارش و استعلام قیمت خط تولید کلاه آکاردئونی با شماره های وب سایت تماس بگیرید.

اجزای تعویض پذیر شدنی و غیر قابل فاسد شدن مجموعه ابزار خم کن لوله

اجزای دستگاه خم کن  لوله از هر دو اجزای تعویض پذیر شدنی (آنهایی که در نهایت باید جایگزین کنید) و اجزای تعویض پذیر نشدنی (آنهایی که مجبور به تعویض آنها نخواهید بود) تشکیل شده است.دو قطعه بزرگ ابزار تعویض پذیر شدنی برف پاک کن و سنبه هستند (جنگ، بدنه، دماغه و سنبه های توپی همه شامل). اجزای فاسد نشدنی عبارتند از:

 • فشار
 • لنت های کولت
 • نگهدارنده بگیره بست
 • تنظیم کننده گیره
 • پست خم شده (پست ابزار)

مزایای خط تولید خم کن لوله

فرآیند خم شدن لوله شامل استفاده از نیروی مکانیکی برای فشار دادن لوله یا لوله مواد موجود در برابر قالب است و لوله یا لوله را مجبور می کند تا با شکل قالب مطابقت داشته باشد. اغلب، لوله استوک در حالی که انتهای آن چرخانده شده و به دور قالب می‌چرخد، محکم در جای خود نگه داشته می‌شود. انواع مختلفی از دستگاه های خم کن  لوله موجود می باشد که عبارتند از:

دستگاه خم کن ورق فلزی، دستگاه خم کن – برش – پانچ شین، دستگاه خم کن پروفیل هیدرولیک و مکانیکی ، دست هیدرولیک، دستگاه خم کن لوله هیدرولیک دستی/موتوری، دستگاه تاشو ورق، دستگاه خم کن ورق فلزی، دستگاه خم لوله و غیره.

فنرهای خمش لوله در لوله مسی قرار می گیرند و به عنوان تکیه گاه برای توزیع بهتر نیرو عمل می کنند. خمیدگی تا 180 درجه با فنرهای لوله امکان پذیر است. فنرهای لوله در کیت هایی با اندازه های مختلف عرضه می شوند که برای لوله های مسی از قطر 1/4 اینچ تا 5/8 اینچ مناسب است.

خم کن خطی دارای عنصر گرمایی است که گرما را به عرض تنها چند میلی متر در امتداد طول دستگاه طولانی فراهم می کند. از اینها برای گرم کردن پلیمرها در امتداد این خط استفاده می شود تا بتوان آنها را خم کرد. هنگامی که پلیمر نرم شد، قبل از اینکه بماند تا خنک شود، به راحتی در اطراف یک قالب خم می شود.

برای سفارش و استعلام قیمت خط تولید پد الکلی با شماره های وب سایت تماس بگیرید.

برای خم کردن لوله فلزی و مسی  از دستگاه های خم کن استفاده کنید. دستگاه های خم کن مختلف برای رسیدگی به هر یک از این دو نوع مجرای فلزی مختلف وجود دارد. لوله خم کن های دستی برای پایداری به سطح کار می‌بندند و لوله‌های فلزی نازک را خم می‌کنند. لوله خم کن های بزرگ نر هیدرولیک بزرگتر و سنگین به پمپ های هوا متصل می شوند تا گشتاور را افزایش دهند و لوله های فلزی ضخیم را خم کنند. هر دستگاه معمولاً مجهز به یک اندازه گیری زاویه برای اطمینان از درجه مناسب خمش است. مشخص کنید که آیا لوله یا لوله نیاز به خم شدن دارد یا خیر، و دستگاه لوله خم کن مناسب را برای کار انتخاب کنید.

مرحله 1

دستگاه خم کن را به یک سطح کار صاف بچسبانید تا صاف و محکم باشد.

مرحله 2

دسته بالا و کوتاه را به سمت بالای خم کن بچرخانید.

مرحله 3

قفل را باز کنید تا راه را برای قرار دادن لوله باز کنید. لوله را داخل شیار لوله قرار دهید.

مرحله 4

قفل دور لوله را ببندید تا در جای خود ثابت بماند. دسته بالا و کوتاه را پایین بیاورید تا زمانی که رول روی لوله قرار گیرد و زاویه اندازه گیری در صفر درجه باشد. قفل را محکم ببندید تا محکم روی لوله محکم شود.

مرحله 5

دسته بالا و کوتاه را به سمت پایین فشار دهید تا زمانی که صفر روی تکیه گاه رول با درجه خمیدگی مورد نظر در اندازه گیری زاویه تراز شود.

مرحله 6

دسته بالا و کوتاه را به سمت بالا بچرخانید تا لوله تازه خم شده آزاد شود.

برای سفارش و استعلام قیمت دستگاه دستکش یکبار مصرف لاتکس معاینه با شماره های وب سایت تماس بگیرید.

دستگاه خم کن هیدرولیک

مرحله  1

دستگاه خم کن هیدرولیک را به کمپرسور هوا یا پمپ هیدرولیک وصل کنید. حلقه کوپلینگ برنجی روی شلنگ کمپرسور یا پمپ را عقب بکشید و آن را روی کانکتور دستگاه بلغزانید. حلقه را رها کنید تا اتصال را محکم کنید.

مرحله 2

شیار دستگاه را طوری تنظیم کنید که قطر لوله را برای خمش دریافت کند. این کار را با حرکت دادن پین دستگاه به تنظیمات مناسب انجام دهید.

مرحله 3

لوله را به داخل شیار دستگاه بلغزانید تا نقطه خم مورد نظر در بالای نقطه صفر زاویه اندازه گیری قرار گیرد.

مرحله 4

کمپرسور یا پمپ را روشن کنید.

مرحله 5

قفل ایمنی دستگاه را باز کنید و اجازه دهید دستگاه حرکت کند و لوله را خم کند تا زمانی که نشانگر روی زاویه اندازه گیری به درجه خمیدگی مطلوب برسد.

مرحله 6

قفل ایمنی روی خم کن را ببندید تا فرآیند خمش متوقف شود. کمپرسور یا پمپ را خاموش کنید

قبل از استفاده از خم کن هیدرولیک، تمام وسایل فلزی و جواهرات را بردارید. لباس های گشاد را با لباس های تنگ جایگزین کنید. حاوی موهای بلند در حین کارکردن پرس هیدرولیک، دست ها را از آن دور نگه دارید.

برای سفارش و استعلام قیمت دستگاه بند زن ماسک سه لایه با شماره های وب سایت تماس بگیرید.

دستگاه خم لوله

انواع دستگاه خم کن لوله

با توسعه فن‌آوری و افزایش پیشرفت بشر، هر روز شاهد دستاوردهای جدیدی در صنایع مختلف هستیم. شرکت صنعتی لاندا، با اتکا به تکنولوژی‌های خمشی مدرن، یک دستگاه خم کن لوله با کیفیت بالا را به مشتریان خود ارائه می‌دهد و برای افزایش تولید داخلی گام‌هایی را بر می‌دارد.در این بخش، انواع ماشین‌های هم کن لوله را معرفی خواهیم کرد. هر یک از این دستگاه ها مزایای و قابلیت‌های خاص خود را دارد و عملکرد خود را دارد، بنابراین ما باید انواع این ماشین‌ها و اهداف و توقعاتی که از ماشین داریم را ببینیم. در نظر بگیرید

سه نوع دستگاه خم کن لوله روی سیستم کنترل ماشین وجود دارد که شامل موارد زیر است:

 • ماشین خم کن لوله دستی
 • دستگاه خم کن لوله لوله NC
 • دستگاه خم کن لوله لوله CNC

یک تقسیم دیگر بر پایه مکانیک دستگاه وجود دارد که به شرح زیر است:

 • دستگاه خم کن لوله با مکانیسم عمل الکتریکی
 • دستگاه خم کن لوله لوله‌ها با مکانیسم عملیات هیدرولیکی
 • خم کردن لوله‌های نوع UPVC به صورت زیر انجام می‌شود:
 • دستگاه خم کن لوله حرارتی
 • دستگاه خم کن لوله با مایع داغ

بر پایه محور در ماشین خم شده لوله، می‌تواند به دو دسته زیر تقسیم شود:

 • دستگاه خم کن لوله تک محوری
 • دستگاه خم کن لوله چند محوری
 • نوع دستگاه خم کن لوله به دو دسته تقسیم می‌شود:
 • دستگاه خم کن لوله لوله افقی
 • دستگاه خم کن لوله لوله عمودی

در یک دستگاه خم کن لوله چند محور، هر دو حرکت خطی و چرخشی، و همچنین حرکات سمت چپ و راست انجام می‌شوند. شعاع خمیده متفاوت را می‌توان در این دستگاه‌ها ایجاد کرد.. در مدل پیشرفته این دستگاه، شما می‌توانید خم کردن ۳ بعدی را نیز انجام دهید.

انواع مختلف دستگاه خم کن لوله خم را می‌توان در انواع مختلفی از دستگاه خم کن لوله انجام داد. علاوه بر خم کردن عملیات، فرآیندهایی مثل مشت، برش و جداسازی می‌تواند با هم ترکیب شوند. فواید استفاده از این نوع ماشین عبارتند از: ما می‌توانیم به کاهش هزینه‌ها در طولانی‌مدت بپردازیم.

دستگاه خم کن لوله دارای کاربردهای زیادی است، از جمله تولید بدنه خودرو و لوله‌های مسی که در ژنراتور مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای انجام این کار، از دو دستگاه CNC استفاده می‌شود.یک دستگاه خم کن لوله وجود دارد که یک اسکنر سه‌بعدی دارد و در برخی ماشین‌های CNC جهت تشکیل لوله‌های سوخت و هیدرولیکی برای همه انواع خودروها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ماشین دستگاه خم کن لوله نیز برای تولید تجهیزات بهداشتی و شیرها مورد استفاده قرار می‌گیرد، و آن‌ها توانایی انجام عملیات خم کردن لوله قطعات با لوازم جانبی مونتاژ شده را دارند. برای این منظور، یک ماشین خمیده با کیفیت بالا باید مورد استفاده قرار گیرد تا در طول عملیات خمش، هیچ خراش روی قطعه ایجاد نشود و ضخامت دیواره را حفظ کند.

انتخاب دستگاه خم کن لوله به نوع کار و درجه دقت و دقت مورد نیاز برای تولید محصولات بستگی دارد.لوله‌ها که توسط دستگاه خم کن لوله خم می‌شوند اندازه‌های متفاوتی دارند که وقتی دستگاه خم کن لوله را می‌خرند و سفارش می‌دهند، باید ذکر شود که اگر کار گسترش یابد و یا اندازه لوله افزایش یابد یا کاهش یابد، نیازهای کسب‌وکار را تامین خواهد کرد. همچنین لازم به ذکر است که دستگاه می‌تواند اندازه، قطر و زاویه را خم کند

لوله‌ها که توسط یک دستگاه خم کن لوله خم می‌شوند، هر کدام اندازه‌های متفاوتی دارند، بنابراین اگر احساس کنید که کار شما در آینده افزایش خواهد یافت، باید وسیله‌ای خریداری کنید که از اندازه‌های بزرگ‌تر نیز پشتیبانی کند.برای خرید یک دستگاه مناسب برای کسب‌وکار شما می‌توانید از محصولات شرکت لاندا استفاده کنید و با اطمینان دستگاه خود را با کیفیت عالی و خدمات پس از فروش سفارش دهید.

برای سفارش و استعلام قیمت دستگاه کش زن ماسک سه لایه با شماره های وب سایت تماس بگیرید.

دستگاه خم لوله

نحوه عملکرد خط تولید خم کن لوله

خم کردن لوله، گیره، و فشار

اولین مولفه ای که باید در نظر گرفت قالب خمشی است. برای تشکیل لوله از قالب خمشی استفاده می شود و شعاع خم را تعیین می کند. تعدادی پیکربندی قالب استاندارد و همچنین قالب های خم پایه پایه و فلنج وجود دارد. الزامات کاربرد تعیین می‌کند که چه سبک قالب خمشی مناسب است، اما قالب‌های خم پایه پایه و فلنجی در شرایطی استفاده می‌شود که ارتفاع بیشتر از عرض باشد و برای موقعیت‌هایی که مواد کافی برای یک ستون از سوراخ باقی نمانده است.

با چرخش قالب خمشی، قالب گیره، لوله را در مقابل قالب خمشی می‌گیرد. همانطور که از نامش پیداست، در حالی که قالب فشار اعمال می شود، فشار مورد نیاز برای خم شدن لوله است. قالب فشاری با فشار دادن لوله به قالب خمشی فشار وارد می کند.

پاک کن

قالب پاک کن از لوله در قسمت داخلی خم پشتیبانی می کند تا از چین و چروک جلوگیری کند. قالب های پاک کن فولادی برای خم کردن لوله های فولادی مس، آلومینیوم و برنز استفاده می شود. در حالی که قالب های برف پاک کن آلومینیومی/برنزی برای لوله های ضد زنگ، تیتانیوم و اینکونل استفاده می شود.

سنبه ها

سنبه قطعه ای است که از داخل لوله پشتیبانی می کند که از فرو ریختن و چروک شدن در حین خم شدن جلوگیری می کند. سنبه های فولادی/کرومی برای خم کردن لوله های فولادی، مسی، آلومینیومی و برنزی استفاده می شود. در حالی که سنبه های آلومینیومی/برنزی برای خم کردن لوله های ضد زنگ، تیتانیوم و اینکونل استفاده می شود. علاوه بر سنبه های گام استاندارد، سنبه های گام نزدیک را می توان برای لوله های دیواری نازک و خم های شعاع محکم استفاده کرد.

شعاع خم شدن، که با انحنای داخلی اندازه گیری می شود، حداقل شعاعی است که می توان یک لوله ، لوله، ورق، کابل یا شیلنگ را خم کرد بدون اینکه خم شود، آسیب ببیند یا عمر آن کوتاه شود. هرچه شعاع خمش کوچکتر باشد، انعطاف پذیری مواد بیشتر است (با کاهش شعاع انحنا، انحنا افزایش می یابد). “درجه خم” (DOB) یا “زاویه خم” در واقع 60 درجه در این طرح است. زاویه خمش در واقع مکمل 120 درجه (180 – 120 = 60) است. … الیور، برای کمک به تمایز بین زوایای تکمیلی و تکمیلی، می‌گوید «تحسین برانگیز است که 90 به جای 180 باشید».خمش فرآیندی است که در آن فلز می تواند با تغییر شکل پلاستیکی مواد و تغییر شکل آن تغییر شکل دهد . ماده فراتر از استحکام تسلیم اما کمتر از مقاومت کششی نهایی تحت فشار قرار می گیرد. سطح مواد تغییر زیادی نمی کند. خم شدن با استفاده از پرس ترمز انجام می شود.

لوله 45 درجه برای اتصال لوله ها در زاویه لوله 45 درجه استفاده می شود. همانطور که از نام آن پیداست، این یک دستگاه اتصال لوله است که به گونه ای خم می شود تا تغییری 45 درجه در جهت جریان سیال/گاز در لوله ایجاد کند. یک علامت مرجع در انتهای لوله ای که اندازه گیری را از آن شروع می کنید قرار دهید. چهار اینچ از علامت مرجع اندازه بگیرید و یک علامت خمیدگی ایجاد کنید تا اولین طول خمیدگی مورد نظر را نشان دهد. لوله را 90 درجه خم کنید.

شعاع خمش که با انحنای داخلی اندازه گیری می شود ، حداقل شعاعی است که می توان یک لوله ، لوله ، ورق ، کابل یا شیلنگ را خم کرد بدون اینکه خم شود، آسیبی ببیند یا عمر آن کوتاه شود. هرچه شعاع خمش کوچکتر باشد ، انعطاف‌پذیری مواد بیشتر است (با کاهش شعاع انحنا ، انحنا افزایش می‌یابد ). نمودار سمت راست کابلی با شعاع خمشی هفت سانتی متری را نشان می دهد.

حداقل شعاع خمش در حمل و نقل کابل های فیبر نوری که اغلب در مخابرات استفاده می شود از اهمیت ویژه ای برخوردار است . حداقل شعاع خمش با طرح های مختلف کابل متفاوت خواهد بود. سازنده باید حداقل شعاع خم شدن کابل را در طول نصب و برای طولانی مدت مشخص کند. اولی تا حدودی بزرگتر از دومی است. حداقل شعاع خمش به طور کلی تابعی از تنش های کششی است، به عنوان مثال، در حین نصب، در حالی که در حین خم شدن به دور یک شیار در حالی که فیبر یا کابل تحت کشش است.

اگر حداقل شعاع خمش مشخص نشده باشد، معمولاً با فرض اینکه حداقل شعاع کم تنش بلندمدت کمتر از 15 برابر قطر کابل یا 2 اینچ نباشد، مطمئن هستیم. علاوه بر تخریب مکانیکی، دلیل دیگری که چرا باید از خمش بیش از حد کابل‌های فیبر نوری اجتناب کرد، به حداقل رساندن تلفات خم شدن میکرو و ماکروخمش است. خم شدن میکرو باعث تضعیف نور ناشی از تغییر شکل فیبر می شود در حالی که خمش ماکرو باعث نشت نور از طریق روکش فیبر می شود و این احتمال بیشتر در جایی که فیبر بیش از حد خم شده است اتفاق می افتد.

خرید خط تولید خم کن لوله

خم کن لوله ابزاری است که برای خم کردن لوله های مواد مختلف مانند مس و فولاد ضد زنگ برای ایجاد زوایای مختلف و منحنی ها استفاده می شود. چهار دسته اصلی خم کن لوله وجود دارد: دستی، هیدرولیک، الکتریکی و مکانیکی. این بخش فقط به خم کن های دستی لوله می پردازد. یک خم کن از فشار پای شما برای ایجاد خم استفاده می کند. در حین خم شدن، فشار ثابت و محکمی را به نگهدارنده پا وارد کنید تا مطمئن شوید خمیدگی درست باقی می ماند. اگر منحنی لوله شما در زاویه درست نیست، فقط آن را در خم کن قرار دهید و خم را تنظیم کنید.

خرید خط تولید لوله خم کن برای همه ی افراد کاربرد ندارد و اگر برای صنایع ساخت و ساز مشغول به تولید لوله و فلز هستید دستگاه لوله خم کن انتخاب بسیار مناسبی برای شما است. خم کن های لوله دستی برای کارگاه هایی که دسترسی به نیروی الکتریکی در دسترس نیست یا در مکان هایی که نیاز به تحرک وجود دارد، انتخاب محبوبی هستند. هدف اصلی خم کن لوله این است که لوله را بدون هیچ گونه کمانشی (جمع شدن تحت فشار) و با کمترین چین خوردگی و مسطح شدن ممکن، خم کند. مهم است که لوله شکل خود را حفظ کند زیرا لوله های تغییر شکل یافته می توانند تحت فشار بشکنند، ترک بخورند و به طور کلی کمتر جذاب به نظر برسند.هنگام استفاده از لوله خم کن، استفاده از لوله با کیفیت نیز مهم است، زیرا دستگاه خم کن لوله ارزان اغلب به جای خود خم کن، می تواند عامل خرد شدن باشد.

خم کردن لوله به یک استاندارد مناسب نیاز به تمرین و مهارت زیادی دارد – انتظار نداشته باشید که بتوانید در اولین حرکت خود یک خم عالی ایجاد کنید.ساختار یک لوله خم کن بسته به مدل تغییر می کند، با این حال همه آنهایا شکل اولیه دارند که لوله به اطراف خم می شود. نوع اول معمولاً دارای علامت هایی برای نشان دادن زوایای مختلف است که کاربر می تواند به آن خم شود. سیستم خم کن لوله برای خم کردن طیف وسیعی از لوله‌ها استفاده می‌شود، اما معمولاً; لوله کشی و لوله کشی (برق).

به جای ایجاد اتصالات برای خم کردن لوله در جهات مختلف و اطراف موانع استفاده می شود.3 نقطه خم زین در اطراف مانع لوله دیگرلوله‌های خمیده می‌توانند برای مواردی مانند: جابجایی لوله‌های آب و برق در اطراف موانع (به عنوان مثال، جعبه‌های نور، تخته‌ها و پله‌ها) مورد نیاز باشند. همچنین می توان از آن برای ساخت لوله برای اتصالات یخچال استفاده کرد.

لوله های اگزوز خم شده در موتور سیکلتلوله خم شده نیز در موتور سواری به ویژه برای اگزوز و لوازم جانبی موتور سیکلت استفاده می شود.

چرا به جای اتصالات از لوله خمیده استفاده کنیم؟

اتصالات لوله نشتی دلایل متعددی وجود دارد که چرا وقتی لوله خمش را به دست می آورید، بسیار بهتر از استفاده مداوم از اتصالات است.نه تنها ارزان‌تر و سریع‌تر است، بلکه برای لوله‌های آب، خطر نشتی اتصالات را از بین می‌برد، مشکلی که می‌تواند در اتصالات ایجاد شود.

فروش خط تولید خم کن لوله

شرکت لاندا یکی از شرکت های معتبر و پیشرو در امر تولید خط تولید خم کن لوله با توجه به معیار ها و استاندارد های جهانی است شما می توانید برای دسترسی به اطلاعات بیشتر در ارتباط با خط تولید خم کن لوله با مشاوران ما تماس بگیرید.

هنگامی که به شعاع یک قالب اشاره می کنیم، به شعاع خط مرکزی (CLR) اشاره می کنیم که از خمش به دست می آید. CLR فاصله از مرکز انحنا تا خط مرکزی (محور) لوله است .

هزینه راه اندازی خط تولید خم کن لوله

بدیهی است که شما برای مواد هزینه خواهید کرد. شما می توانید از بین انواع سیم ها و لوله های ارائه شده توسط سازنده انتخاب کنید. اندازه ها معمولاً تا 3.75 میلی متر برای سیم ها، 35 میلی متر برای لوله های شکل دهنده انتهایی و 42 میلی متر برای لوله ها می رسد.کیفیت مواد بسیار مهم است. اگر سازنده لوله ها یا سیم های ساخته شده از فلز کم عیار را ارائه دهد، در نهایت با خمیدگی های بی کیفیت بیشتر در معرض خراش، شکستگی و شکستگی قرار خواهید گرفت. هنگامی که به دنبال تولید کننده هستید، همیشه از آنها بپرسید که کدام درجه فلزی را حمل می کنند. شما می خواهید با یکی از موارد زیر بروید.

304: فولاد همه کاره با استحکام بالا با مقاومت در برابر خوردگی بالا

316: فولاد همه کاره با استحکام بالا با مقاومت در برابر خوردگی بسیار بالا

444: فولاد قوی (اما نه با مقاومت بالا) که تا حدودی همه کاره است و مقاومت در برابر خوردگی مناسبی را ارائه می دهد.

نورد سرد: فولاد قوی با تلورانس های محکم برای ساخت و ماشینکاری

آلومینیوم

3003: آلومینیوم با استحکام متوسط ​​با کارایی بالا در سرما

5052: آلومینیوم همه کاره با مقاومت بالا با مقاومت در برابر خوردگی بالا

6061: آلومینیوم همه کاره قابل عملیات حرارتی است اما نمی توان آن را محکم خم کرد

فولاد معمولاً ارزانتر از آلومینیوم است، اما ممکن است زنگ بزند. اگر فولاد را در نظر می گیرید و اگر محصول شما در معرض آب قرار می گیرد، باید حفاظت در برابر خوردگی را در نظر بگیرید. برخی از گریدهای فولادی دارای مقاومت در برابر خوردگی هستند، اما کاملاً ضد زنگ نیستند. می توانید از سازنده بخواهید که روش هایی مانند گالوانیزه کردن را برای محافظت از لوله ها یا سیم های شما در برابر زنگ زدگی اجرا کند. البته این به هزینه کلی اضافه می کند.

نکته: در صورت انتخاب یک طرح سهام ارائه شده توسط سازنده، ممکن است مقداری پول پس انداز کنید، حتی اگر کاملاً آن چیزی نباشد که تیم طراحی شما ارائه کرده است.یک تولید کننده خوب هرگز کیفیت را به خطر نمی اندازد، اما همیشه بهتر است که ایمن باشید تا متاسف باشید.

هر سازنده خوب دارای یک راه اندازی تجهیزات جامع است که آنها را قادر می سازد تا کار را به بهترین نحو ممکن انجام دهند. آنها همچنین دارای تکنسین های مجربی هستند که با این ماشین ها کار می کنند. شما می خواهید با تولید کننده ای بروید که دارای ماشین آلات خم کن CNC و دستگاه های لحیم کاری (مانند کوره های تسمه ای) است. از اینکه سازنده بخواهید شما را به بازدید از امکاناتشان ببرد و تجهیزات و فرآیندهای آنها را برای شما توضیح دهد، نترسید.

نتیجه گیری

در این مقاله خط تولید لوله خم کن و دستگاه هایی که برای خم کردن لوله در صنایع استفاده می شوند را بررسی کردیم. شرکت لاندا یکی از شرکت های پیشرو در امر تولید و عرضه ی دستگاه لوله خم کن است.

با ما در ارتباط باشید
ارسال با واتس اپ
تماس با ما