خرید دستگاه پرده هوا یکی از دغدغه های فعالان بخش های مختلف صنعتی است. در هر صنعتی که فعال باشید بی شک تهویه یکی از ارکان مهم و اساسی برای حفظ سلامت کارکنان و محصولات خواهد بود. به ویژه اگر قرار باید درب ورودی دائما باز و بسته شود باید علاوه بر مراقبت از بابت اتلاف انرژی حواس تان به جلوگیری از ورود حشرات موذی و ورود گرد و غبار و آلودگی نیز باشید. دستگاه پرده هوا بهترین انتخاب برای محیط های صنعتی می باشد. این سیستم را می توان مکمل سیستم های تهویه دانست که دارای کاربردهای مختلف خانگی، اداری و صنعتی می باشد. در این مطلب قصد داریم شما را با کاربردهای صنعتی دستگاه پرده هوا آشنا کنیم بنابراین با ما همراه باشید.

برای سفارش و استعلام قیمت خط تولید روکش لاتکس دستکش کار با شماره های وب سایت تماس بگیرید

دستگاه پرده هوا چیست؟

پیش از خرید دستگاه پرده هوا باید بدانیم که اصلا دستگاه پرده هوا چه دستگاهی است؟ این دستگاه در محیط های مختلف چون ادارات، کارگاه ها، کارخانه ها و حتی منازل و گلخانه ها نصب می شود و لایه ای محافظ همچون یک پرده در برابر تبادل حرارت، گرد و غبار، آلودگی و حشرات ایجاد می کند. دستگاه پرده هوا دارای نوع کویل دار و فاقد کویل می باشد. این دستگاه در قسمت درب ورودی و یا حتی پنجره ها یک لایه هوای سرد یا گرم ایجاد می کند و از اتلاف انرژی جلوگیری می نماید.

چنانچه دستگاه پرده هوا دارای میکروسوئیچ کنترلر باشد به طور خودکار با باز شدن درب ورودی روشن می شود و با بسته شدن درب نیز خاموش خواهد شد. دستگاه پرده هوا برای تعبیه در مکان هایی که دائما درب آن ها باز و بسته می شود می تواند انتخاب مناسبی باشد. مکان هایی مانند فروشگاه های بزرگ، بیمارستان ها، آزمایشگاه ها، کارگاه های صنعتی، گلخانه ها و رستوران ها از جمله مکان هایی هستند که نصب دستگاه پرده هوا در آن ها می تواند مفید فایده باشد.

برای سفارش و استعلام قیمت خط تولید کلاه آکاردئونی با شماره های وب سایت تماس بگیرید.

10 کاربرد جالب پدهای الکلی
ادامه مطلب

کاربرد دستگاه پرده هوا چیست؟

مکان هایی که دستگاه پرده هوا در آن نصب شده نسبت به اتلاف انرژی، اتلاف گرما و سرما، تبادل حرارتی، ورود گرد و غبار و آلاینده و همچنین ورود حشرات موذی کاملا ایزوله می شوند. استفاده از دستگاه پرده هوا منجر به بالا رفتن بهره وری سیستم های تهویه می شود چرا که در اثر باز بودن درب ورودی و پنجره های کارخانه یا کارگاه صنعتی تبادل حرارت و اتلاف انرژی صورت نمی گیرد و هیچ فشاری به سیستم تهویه وارد نمی شود.

مکان های صنعتی از جمله مکان هایی هستند که درب و پنجره ها دائما در آن باز و بسته می شود. ورود و خروج افراد به بخش های مختلف منجر به از دست رفتن بخش زیادی از انرژی و همچنین ورود آلاینده ها به فضای داخلی می شود. این موضوع می تواند سلامت کارکنان را به خطر اندازد. بنابراین از کاربردهای مهم دستگاه پرده هوا در مکان های صنعتی می توان به حفظ سیستم تنفس کارکنان و همچنین حفظ سلامت محصولات اشاره کرد چرا که ذرات غبار و حشرات موذی حتی در صورت باز بودن درب راهی برای ورود به فضای داخلی نخواهند داشت.

برای سفارش و استعلام قیمت خط تولید کاور کفش با شماره های وب سایت تماس بگیرید.

از دیگر کاربردهای مهم دستگاه پرده هوا می توان به کاربرد آن در گلخانه ها اشاره کرد. این دستگاه از خروج هوای تازه و ورود آلودگی ها و هوای کثیف بیرون به فضای گلخانه جلوگیری می کند و منجر به حفظ طراوت و تازگی گیاهان گلخانه خواهد شد. بنابراین با خرید دستگاه پرده هوا و استفاده از آن در گلخانه می توان ضایعات گیاهان، گل ها و درختچه ها را به حداقل رسانید و مصحولات گلخانه ای را برای مدت زمانی بیشتری تازه و سالم نگاه داشت. 

بنابراین اگر بخواهیم کاربردهای دستگاه پرده هوا را به تفکیک بیان کنیم باید این موارد را در نظر بگیریم؛

  • بالا بردن سطح بهره وری انرژی و جلوگیری از اتلاف انرژی
  • کاهش هزینه انرژی
  • افزایش بهره وری سیستم های تهویه
  • حفظ سلامت کارکنان
  • جلوگیری از ورود ذرات غبار و آلاینده
  • جلوگیری از ورود حشرات موذی
  • حفظ سلامت محصولات

نحوه عملکرد دستگاه پرده هوا چگونه است؟

با خرید دستگاه پرده هوا، به محض باز شدن درب و پنجره ها یک لایه هوای محافظ در محدوده درب یا پنجره ایجاد می کنند که ضخامت آن به 3 تا 5 سانتیمتر می رسد. این لایه ضخیم از هوا دارای انرژی جنبشی بالایی می باشد و بین دو فضا که دارای اختلاف دما و اختلاف فشار هستند همانند یک لایه عایق عمل می کند. دستگاه پرده هوا دارای دو جزء مهم دمنده و مکنده می باشد. تمام دستگاه های پرده هوا دارای بخش دمنده می باشند. این بخش وظیفه ایجاد لایه هوا را دارد. اما در برخی دستگاه ها که قرار است در مکان هایی با حساسیت بالاتر نصب شوند از جزء مکنده هم استفاده می شود که جداسازی فضای داخلی و خارجی را به شکل دقیق تری انجام می دهد.

برای سفارش و استعلام قیمت خط تولید دستگاه دستکش کار با شماره های وب سایت تماس بگیرید.

تست دائمی مقاومت زمین برای چاه ارت
ادامه مطلب

از دستگاه پرده هوا در کدام بخش های صنعتی استفاده می شود؟

کاربرد دستگاه پرده هوا عمدتا در آن دسته از مکان هایی است که میزان تردد در آن ها بالاست. این دستگاه در کارخانجات صنعتی تولید مواد غذایی، کارخانجات لبنیات، نانوایی ها، صنایع داروسازی، بیمارستان ها، قنادی های بزرگ و سردخانه های نگهداری میوه جات مورد استفاده قرار می گیرند. فرودگاه ها، لابی هتل ها، فروشگاه های مواد غذایی به ویژه محصولات پروتئینی، گلخانه ها و آشپزخانه های صنعتی از دیگر مکان هایی هستند که دستگاه پرده هوا در آن ها کاربرد دارد.

عمده کاربرد خرید دستگاه پرده هوا در کارخانه هایی است که تبادل هوا در آن ها منجر به افت کیفیت محصولات می شود. بنابراین با استفاده از دستگاه پرده هوا می توان به حفظ کیفیت محصول و تازگی و شادابی آن کمک کرد و از طرفی سلامت کارکنان را در برابر آلاینده ها حفظ نمود.

برای سفارش و استعلام قیمت خط تولید کاندوم با شماره های وب سایت تماس بگیرید.

 

کلام آخر

همانطور که در بالا گفته شد خرید دستگاه پرده هوا یک خرید مهم برای سیستم تهویه می باشد. این دستگاه از ورود آلودگی ها به فضای داخلی جلوگیری می کند و هزینه های سرمایش و گرمایش را بهینه سازی می نماید.ورود حشرات، ذرات گرد و غبار و آلودگی ها به فضای داخلی با استفاده از دستگاه پرده هوا کاهش می یابد. حفظ تازگی فضای داخلی در گلخانه ها و همچنین سردخانه های نگهداری از مواد غذایی و میوه ها از دیگر مزیت های استفاده از دستگاه پرده هوا می باشد.

برای سفارش و استعلام قیمت انواع دستگاه های خط تولید در گروه صنعتی لاوین نگار دانشگر با شماره های وب سایت تماس بگیرید.

همه چیز درباره فناوری پاستوریزاسیون سرد
ادامه مطلب