ماسک های صورت که تا چندی پیش استفاده از آن ها به اوج خود رسید بود دارای روند تولید خاص خود می باشند. این ماسک ها باید در خطوط تولید اختصاصی تولید شوند و فرآیندهای مختلفی را از سربگذرانند تا به محصول نهایی تبدیل گردند. از جمله بخش هایی که در خط تولید ماسک صورت وجود دارند بخش هایی چون رول گیر پارچه ماسک، رول گیر سیم مفتولی، سیستم های دوخت اولتراسونیک، دستگاه های کش زن، سیستم کنترل پنل و تنه زن می باشد. فرآیند تولید ماسک صورت موضوع این گفتگو می باشد.

برای سفارش و استعلام قیمت خط تولید ماسک پزشکی با شماره های وب سایت تماس بگیرید.

فرآیند تولید ماسک صورت

برای اینکه ماسک های صورت به منصه تولید برسند باید از این دستگاه ها استفاده نمود که برخی از آن ها دارای ساز و کار دستی هستند و برخی دیگر به صورت نیمه اتوماتیک می باشند. در ادامه شیوه و فرآیند تولید ماسک صورت را مورد بررسی قرار خواهیم داد. بنابراین همراه ما باشید.

ارائه مواد اولیه در سیستم تغذیه

اولین بخشی که در خط تولید ماسک های صورت وجود دارد سیستم تغذیه است. این سیستم مواد اولیه همچون پارچه ماسک و سایر مواد اولیه را دریافت می کند. بند گوش، مفتول سیمی بینی و پارچه های ماسک از مهمترین مواد اولیه هستند. در سیستم تغذیه بایستی تمام مواد اولیه به سمت خط تولید هدایت شوند.

برای سفارش و استعلام قیمت خط تولید کلاه آکاردئونی با شماره های وب سایت تماس بگیرید.

این سیستم یک سیستم اتوماتیک می باشد و نیروی انسانی در عملکرد آن نقشی ندارد. این سیستم توسط نیروی الکتریکی کار می کند و می توان جریان عبوری آن را توسط کنترل پنل چک کرد.

سیستم پارچه گیر و قالب گیری

بعد از اینکه مواد اولیه از روی نوار نقاله عبور کردند بایستی فرآیند برش دهی ماسک ها انجام شود. بنابراین پارچه های ماسک به ابعاد تعیین شده توسط دستگاه مخصوص برش داده می شوند. این سیستم می تواند انواع برش های مختلف را روی پارچه ها ایجاد کند بنابراین تولید انواع ماسک ها با ساختار و فرم های مختلف توسط این دستگاه ممکن می باشد.

آشنایی با انواع دستگاه های پرکن
ادامه مطلب

برای سفارش و استعلام قیمت خط تولید کاور کفش با شماره های وب سایت تماس بگیرید.

این دستگاه در واقع توسط برنامه هایی که به آن داده شده پارچه ها را طبق ابعاد تعیین شده برش دهی می کند. این دستگاه دارای قابلیت برنامه ریزی می باشد و طبق برنامه های داده شده عمل خواهد کرد.

بخش دوخت و پرس

در این گام باید تمام لایه های ماسک به هم دوخته و پرش شوند. برخی از ماسک ها چند لایه هستند بنابراین بایستی تمامی لایه ها به هم اتصال پیدا کنند. این اتصال توسط دستگاه پرس صورت می پذیرد که اتصالی بسیار با دوام و مقاوم ایجاد می کند.

سیستم چاپ

یکی از مراحل تولید ماسک صورت مرحله ای ست که در آن دستگاه چاپ قرار دارد. برخی از ماسک ها دارای علائم مخصوصی هستند که باید روی آن ها چاپ شود. این علائم می تواند شامل علامت استاندارد، اطلاعات خاص و یا برند ماسک باشد. بنابراین با استفاده از دستگاه چاپ باید این علامت ها روی ماسک چاپ شوند. لازم به ذکر است که دستگاه چاپ قابل برنامه ریزی می باشد و همان علائمی را روی ماسک ها چاپ خواهد کرد که روی آن برنامه ریزی شده است.

برش گیره های بینی مفتولی

بعد از برش داده شدن پارچه های ماسک باید گیره های بینی نیز برش داده شوند بنابراین آن ها نیز توسط دستگاه های مخصوص برش دهی می شوند.

سیستم کش زن

یکی از بخش های مهم در خط تولید ماسک های صورت بخشی ست که در آن سیستم کش زن تعبیه شده است. این دستگاه با استفاده از تکنولوژی اولتراسونیک اقدام به اتصال کش به ماسک های صورت می نمایند. در نتیجه ماسک هایی با کیفیت بالا و بادوام تولید خواهد شد. اتصال کش به پارچه ماسک از طریق فناوری اولتراسوند انجام می شود.

مشاهده نیروی انسانی و کمک برای توانبخشی اندام تحتانی با استفاده از محرک الاستیک سری سیم محور
ادامه مطلب

برای سفارش و استعلام قیمت خط تولید پد الکلی با شماره های وب سایت تماس بگیرید.

این تکنولوژی از امواج مافوق صوت بهره می گیرد و کش ها را به بدنه ماسک متصل می کند که اتصالی بسیار محکم است. سیستم هایی همچون تغذیه خودکار و هدایت خودکار ماسک ها به نوار نقاله موجب خواهد شد تا میزان بهره وری و سرعت تولید افزایش پیدا کند. کمپرسور باد نقش مهمی در خط تولید ماسک دارد چرا که اساسا  وظیفه اتصال دادن بدنه ماسک را به کش ماسک دارد.

دستگاه های کش زن دارای انواع مختلفی هستند. این دستگاه ها می توانند پنوماتیک یا اولتراسونیک باشند. به ازای هر خط تولید باید تعداد مشخصی از دستگاه های کش زن تعبیه شود تا روند تولید دچار وقفه نشود. سرعت کش زدنی نسبت به سرعت تولید پارچه های ماسک بسیار کمر است و تعداد این دستگاه ها باید طبق استاندارد تولید باشد.

برای سفارش و استعلام قیمت خط تولید پد لاک پاک کن با شماره های وب سایت تماس بگیرید.

نوار نقاله حمل ماسک

در ادامه شاهد این هستیم که محصولات نهایی تولید شده توسط نوار نقاله به سمت خروجی و درگاه تخلیه هدایت می شوند.

واحد بازرسی ماسک ها

در واحد بازرسی ماسک ها باید تمامی ماسک ها توسط اپراتورها مورد بازرسی قرار گیرند تا در صورت ضایعات و خرابی از روند خارج شوند. بسیار مهم است که کیفیت ماسک ها مورد بررسی قرار گیرد. این بررسی به صورت چشمی انجام می شود و ماسک ها کاملا باید چک شوند.

نتیجه گیری

خطوط تولید ماسک های صورت جزو پر فروش ترین و سودآورین خطوط تولید در جهان و ایران هستند. به ویژه در سال های اخیر که استفاده از ماسک های صورت بسیار متداول شده است. به همین دلیل بسیار مهم است که کارآفرینان و افرادی که قصد راه اندازی خطوط تولید ماسک را دارند از روند تولید این ماسک ها مطلع باشند.

طراحی یک خط تولید صنعتی چگونه انجام می شود؟
ادامه مطلب

برای سفارش و استعلام قیمت خط تولید دستمال مرطوب با شماره های وب سایت تماس بگیرید.

این روند روند ساده ای می باشد و می توان در طی آن از دستگاه های اتوماتیک و یا نیمه اتوماتیک و دستی استفاده کرد. طبیعتا هر چه ظرفیت تولید کارخانه بیشتر باشد باید اقدام به استفاده از دستگاه های پیشرفته تر شود. این دستگاه ها در صورت اتوماتیک بودن به نیروی انسانی کمتری نیاز دارند و در نتیجه هزینه پرداخت دستمزد به نیروی انسانی کمتر خواهد بود.

توصیه می شود که برای خرید خط تولید ماسک صورت حتما به مجموعه هایی مراجعه کنید که دارای استانداردهای لازم هستند. شناخت کامل از دستگاه ها و آموزش های لازم در این باره بسیار اهمیت دارد بنابراین به نیروهای تولید ماسک آموزش های لازم را بدهید تا بهره وری و کیفیت تولید تا حد امکان در تولید ماسک صورت افزایش پیدا کند.

برای سفارش و استعلام قیمت خط تولید دستکش یکبار مصرف لاتکس معاینه با شماره های وب سایت تماس بگیرید.