تمام محصولاتی که در آن ها از میوه ها و سبزیجات فرآوری استفاده شده است شامل قطعات پوست کنده میوه و سبزی هستند. از کمپوت میوه گرفته تا انواع مربا و رب گوجه فرنگی. بنابراین دستگاه پوست کن میوه صنعتی یکی از مهمترین دستگاه ها در خط تولید کارخانجات محسوب می شود. این دستگاه در آشپزخانه های صنعتی و رستوران های بزرگ برای پوست کندن میوه و سبزیجات استفاده می شود. از آنجایی که میوه ها دارای انواع مختلفی هستند، این دستگاه های پوست کن نیز از این لحاظ دارای تنوع می باشند. در ادامه انواع دستگاه میوه پوست کن صنعتی و شیوه عملکرد آن ها را بررسی خواهیم کرد.

برای سفارش و استعلام قیمت خط تولید شوریجات و ترشیجات با شماره های وب سایت تماس بگیرید.

  • دستگاه پوست کن ضربه ای

گردو و بادام از جمله میوه هایی هستند  که دارای پوستی ضخیم و کلفت و البته سرسخت می باشند. بنابراین دستگاه پوست کن گردو باید قادر به شکافتن پوست سخت این میوه باشد. بدین منظور از دستگاه پوست کن میوه ضربه ای استفاده می شود. از طرفی پوست گردو می تواند منجر به سیاه شدن دست ها شود.

عملکرد دستگاه پوست کن ضربه ای بدین شکل است که با وارد آوردن فشار، لرزش و ضربه ای چکشی پوسته سخت گردو را می شکافد و مغز آن را خارج می کند. در واقع بعد از شکافته شدن پوست سخت گردو غلتک های لرزشی گردو ها را دچار لرزش می کنند تا مغز آن ها سالم خارج شود. استفاده از دستگاه پوست کن میوه ضربه ای برای خارج سازی مغز میوه هایی چون گردو و بادام از له شدن مغز این میوه ها جلوگیری می کند و آن ها را سالم از پوست شان جداسازی می کند.

  • دستگاه پوست کن تیغه ای

سیب زمینی و پیاز از جمله سبزیجاتی هستند که به هیچ عنوان نمی توان از آن ها با پوست استفاده کرد. پوست کندن سیب زمینی در کارخانجاتی چون کارخانه تولید چیپس و یا رستوران های بزرگ جهت طبخ سیب زمینی سرخ کرده و یا پوست گیری پیاز به منظور سرخ کردن و نگینی کردن آن جهت استفاده در غذا و یا سالاد نیاز به دستگاه میوه پوست کن صنعتی دارد. از آنجایی که شیوه پوست گیری پیاز و سیب زمینی به هم شباهت دارد برای هر دوی آن ها از یک نوع دستگاه پوست کن استفاده می شود. دستگاه مورد استفاده برای پوست کندن پیاز و سیب زمینی از نوع تیغه ای می باشد.

از دستگاه پوست کن میوه تیغه ای برای پوست کندن میوه و سبزیجاتی چون سیب درختی، هویج، سیب زمینی، گوجه، هلو و گلابی استفاده می شود. این دستگاه دارای تیغه های بسیار تیز و قدرتمند می باشد که به صورت اتوماتیک یک لایه از روی میوه را بر می دارد. در واقع ساز و کار این دستگاه بدین صورت است که با لغزش میوه ها روی غلتک های دستگاه و عبور تیغه ها از روی سطح میوه، پوست میوه ها کنده می شود. شدت و میزان ارزش غلتک ها و قدرت تیغه ها بستگی به ضخامت پوست میوه ها و نوع میوه ها دارد.

برای سفارش و استعلام قیمت خط تولید رب گوجه فرنگی با شماره های وب سایت تماس بگیرید.

  • دستگاه پوست کن میوه سایشی

بسیاری از دستگاه های پوست کن میوه صنعتی به صورت سایشی عمل می کنند بدین شکل که بعد از ریخته شدن میوه ها درون مخزن در اثر برخورد میوه ها و سبزیجات با سنگ تعبیه شده در مخزن پوست میوه ها و سبزیجات به صورت سایشی کنده خواهد شد. بنابراین فرآیند پوست گیری به شیوه سایشی انجام می شود. دستگاه های پوست کن صنعتی دارای مخزن قابل شستشو هستند و برخی دیگر از آن ها از فشار باد برای پوست گیری و همچنین رطوبت استفاده می کنند. این شیوه از پوست گیری مناسب برای پوست گیری پیاز می باشد. قابلیت تعویض سنگ ساینده به منظور حفظ سطح کیفی عملکرد دستگاه در این دستگاه ها تعبیه شده است.

  • دستگاه پوست کن صنعتی سطلی

دستگاه پوست کن میوه سطلی دارای عملکرد چرخشی می باشد. این دستگاه در خط تولید مواد غذایی چون پیاز سرخ شده خشک و سالاد اولیه دارای کاربرد می باشد چرا که عمدتا برای پوست گیری سیب زمینی و پیاز استفاده می شود. این دستگاه پوست کن نیمه اتوماتیک می باشد و به یک اپراتور نیاز دارد. 

برای سفارش و استعلام قیمت خط تولید کنسرو ماهی با شماره های وب سایت تماس بگیرید.

  • دستگاه پوست کن میوه چند کاره

برخی از دستگاه های پوست کن قادر به خرد کردن، خلالی کردن و ورقه کردن میوه ها و سبزیجات هستند. توصیه می کنیم که اگر قصد راه اندازی یک کارگاه با ظرفیت کوچک را دارید برای صرفه جویی در هزینه ها اقدام به خرید دستگاه پوست کن میوه صنعتی چند کاره نمایید تا در کنار پوست کندن میوه ها بتوانید برای خرد کردن، اسلایس کردن، ورقه کردن و خلال کردن سبزیجات و میوه ها نیز از این دستگاه ها استفاده کنید.

  • دستگاه پوست کن گیربکسی و تسمه ای

انواع دستگاه پوست کن میوه صنعتی با توجه به نوع موتور به کار رفته در آن ها به دو نوع تسمه ای و گیربکسی دسته بندی می شوند. دستگاه پوست کن صنعتی گیربکسی به دلیل اعمال قدرت و توان بالاتر دارای قیمت بیشتری می باشد. از طرفی این دستگاه دارای صدا و لرزش کمتری است و برای خطوط تولید با ظرفیت تولید بالا می تواند انتخاب مناسبی باشد. با این حال اگر قصد راه اندازی یک آشپزخانه کوچک و یا خط تولید کمپوت، میوه خشک، پیاز سرخ کرده و یا مربای خانگی با ظرفیت تولید پایین را دارید بهتر است سراغ خرید دستگاه میوه پوست کن صنعتی تسمه ای بروید چرا که دارای ظرفیت کمتری می باشد.

برای سفارش و استعلام قیمت خط تولید مربا با شماره های وب سایت تماس بگیرید.

خط تولید رب گوجه فرنگی
ادامه مطلب

مزایای استفاده از دستگاه پوست کن میوه صنعتی چیست؟

استفاده از دستگاه پوست کن میوه صنعتی منجر به صرفه جویی در زمان پوست گیری میوه ها خواهد شد. دستگاه های پوست کن صنعتی به صورت اتوماتیک و نیمه اتوماتیک عمل می کنند و منجر به کاهش سطح ضایعات در میوه ها می شوند. بنابراین هم نیاز به نیروی انسانی کمتر خواهد بود و هم دقت و سرعت در پوست گیری بالا می رود. بدین شکل هزینه ها نیز کاهش پیدا می کند. این دستگاه ها دارای ایمنی بالایی هستند و سلامت نیروی انسانی را حفظ می کنند. بنابراین در صورت بروز کوچکترین خطا متوقف می شوند تا سلامت اپراتور حفظ شود.