یکی از مهمترین ایستگاه هایی که در خطوط تولید تعبیه می شود ایستگاه بسته بندی است. در این ایستگاه از دستگاه های مختلفی استفاده می شود. در بین انواع و اقسام دستگاه هایی که در ایستگاه بسته بندی کاربرد دارند دستگاه شیرینگ پک را می توان پر کاربردترین دستگاه دانست چرا که فارغ از نوع بسته بندی در نهایت باید محصولات توسط فیلم های نازک و شفاف پوشش دهی و بسته بندی نماید.

برای سفارش و استعلام قیمت خط تولید ماسک پزشکی با شماره های وب سایت تماس بگیرید.

فرقی ندارد محصول مورد نظر رب گوجه فرنگی، آب معدنی، بطری نوشابه یا قوطی های مربا و تن ماهی باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا پیرامون دستگاه شیرینگ پک بیشتر به گفتگو بپردازیم.

آشنایی با دستگاه شیرینگ پک

دستگاه شیرینگ پک همانطور که گفته شد یکی از دستگاه های بسته بندی است. این دستگاه در خط تولید مواد غذایی، مواد دارویی و مواد شیمیایی دارای کاربرد فراوانی می باشد. سرعت بالایی که دستگاه شیرینگ پک دارا می باشد و کارایی مناسب آن در پکینگ محصولات در کنار قیمت اقتصادی این دستگاه موجب شده تا به عنوان یکی از کلیدی ترین عناصر خط تولید شناخته شود.

برای سفارش و استعلام قیمت خط تولید کلاه آکاردئونی با شماره های وب سایت تماس بگیرید.

به واسطه دستگاه شیرینگ پک سلامت محصولات غذایی و بهداشت آن ها حفظ خواهد شد چرا که این دستگاه وظیفه پلمپ کردن نهایی بسته بندی ها را در یک بسته بندی واحد و بهداشتی دارد.

وظیفه دستگاه شیرینگ پک چیست؟

دستگاه شیرینگ پک که در واقع نام اصلی آن Shrink Pack می باشد دستگاهی ست که توسط آن یک فیلم نازک روی بسته بندی محصولات کشیده می شود. این دستگاه که در واقع یکی از ارزان ترین دستگاه های صنعت بسته بندی می باشد دارای انواع مختلفی است و هدف از استفاده آن کنار هم چیدن چند محصول جهت محافظت هر چه بهتر از آن ها می باشد.

فیلم هایی که توسط دستگاه شیرینگ پک روی محصولات کشیده می شود از نفوذ گرد و غبار و رطوبت به بسته بندی های اصلی جلوگیری می کند و موجب تمیز نگاه داشتن محصولات تا رسیدن به درب فروشگاه خواهد شد.

برای سفارش و استعلام قیمت خط تولید کاور کفش با شماره های وب سایت تماس بگیرید.

آشنایی با دستگاه اگزاست فن و کاربردهای آن ها
ادامه مطلب

دستگاه شیرینگ پک در واقع آخرین دستگاهی است که در خط تولید قرار دارد. هدف استفاده از دستگاه شیرینگ پک ایجاد یک بسته بندی عایق رطوبت برای محصولات می باشد. علاوه بر این محصولات به صورت ساماندهی شده و متعادل وارد بازار می شوند و در طی روند جابجایی دچار آسیب و ضربه های جدی نخواهند شد. بنابراین بسته بندی اصلی محصولات سالم خواهد ماند. 

چه نوع بسته بندی هایی با دستگاه شیرینگ پک پلمپ می شوند؟

از مهمترین محصولاتی که توسط دستگاه شیرینگ پک بسته بندی می شوند می تواند به محصولات غذایی و محصولات بهداشتی اشاره مرد. بسته بندی های مواد غذایی، انواع مربا، تن ماهی، رب گوجه فرنگی، بطری های نوشیدنی، نوشابه، آب معدنی، آبمیوه ها، ظرف های یکبار مصرف، محصولات پروتئینی و شوینده ها و محصولات بهداشتی توسط دستگاه شیرینگ پک پلمپ می شوند. با این حال عمده کاربرد دستگاه شیرینگ پک در صنایع غذایی می باشد.

انواع دستگاه شیرینگ پک

دستگاه شیرینگ محدود به یک مدل خاص نمی شود. این دستگاه دارای دو نوع معروف دستگاه شیرینگ پک تونلی و دستگاه شیرینگ پک کابینی است. تفاوت این دو نوع دستگاه شیرینگ پک در کاربرد و ظرفیت می باشد. با این حال این دو نوع دستگاه شیرینگ پک هر دو بر اساس حرارت وارده به نایلون یا فیلم بسته بندی عمل می کنند.

نحوه عملکرد دستگاه شیرینگ پک تونلی

در دستگاه شیرینگ پک تونلی که مختص کارخانجات با ظرفیت تولید بالا است محصولات کنار هم چیده شد توسط یک لایه فیلم پلاستیکی پوشش داده می شوند. این فیلم می تواند بنا به انتخاب برند به صورت شفاف و روشن باشد و یا دارای طرح و لوگوی گرافیکی باشد. سپس پکیج ایجاد شده توسط نوار نقاله وارد یک کوره می شود.

برای سفارش و استعلام قیمت خط تولید پد الکلی با شماره های وب سایت تماس بگیرید.

خط تولید کمپوت
ادامه مطلب

این کوره می تواند بنا به نوع دستگاه دستگاه شیرینگ پک با برق یا گار کار کند. در این واحد توسط گرمادهی به فیلم پلاستیکی بخش هایی از آن جمع می شود و بسته بندی تکمیل می گردد. در ادامه نیز برای ایجاد چسبندگی هر چه بیشتر لایه پلاستیکی به بدنه محصولات آن ها را تونل هایی با فن های خنک کننده عبور می دهند تا پلاستیک کشیده شده دور محصولات کاملا منقبض شود.

دستگاه شیرینگ پک تونلی برای کسب و کارهای کوچک مناسب نیست و برای خطوط تولید با ظرفیت بالا استفاده می شود. این دستگاه دارای قیمت بالاتری می باشد و انواع برقی و گازی آن تولید می شود.

نحوه عملکرد دستگاه شیرینگ پک کابینی

دستگاه شیرینگ پک کابینی برای پکینگ محصولات با تیراژ پایین کاربرد دارد بنابراین برای کارخانه ها و خطوط تولید با ظرفیت پایین مناسب است. عملکرد دستگاه شیرینگ پک کابینی نیز شباهت بسیاری به دستگاه شیرینگ پک تونلی دارد با این تفاوت که در دستگاه شیرینگ پک کابینی دیگر از نوار نقاله و تونل خبری نیست.

برای سفارش و استعلام قیمت خط تولید پد لاک پاک کن با شماره های وب سایت تماس بگیرید.

اپراتور بایستی بسته های سلفون کشی شده را درون یک محفظه قرار دهد و با بستن درب محفظه منتظر اتمام فرآیند پکینگ باشند. در این محفظه المنت برقی و فن خنک کننده وظیفه پکینگ و خنک سازی بسته بندی ها را به عهده دارند.

انواع دستگاه شیرینگ پک اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

دستگاه شیرینگ پک می تواند در انواع اتوماتیک و نیمه اتوماتیک تولید شود. تفاوت دستگاه شیرینگ پک اتوماتیک و نیمه اتوماتیک در ظرفیت، سرعت و میزان حرارت دهی می باشد. دستگاه های اتوماتیک قابلیت حرارت دهی تا 350 درجه سانتیگراد را دارا می باشند در حالی که این دما در دستگاه های نیمه اتوماتیک 250 درجه سانتیگراد است.

برای سفارش و استعلام قیمت انواع دستگاه های خط تولید در گروه صنعتی لاوین نگار دانشگر با شماره های وب سایت تماس بگیرید.

کاربردهای دستگاه بسته‌ بندی توزین دار
ادامه مطلب

در مورد ظرفیت نیز باید گفت که دستگاه اتوماتیک قادر به بسته بندی تعداد بیشتری از بسته ها در یک ساعت می باشد. از آنجایی که در دستگاه شیرینگ پک اتوماتیک نقش نیروی انسانی کمرنگ شده خرید این دستگاه در طولانی مدت هم به صرفه تر است و هم دقت بسیار بالاتری را ایجاد می کند.

نتیجه گیری

 دستگاه شیرینگ پک دارای انواع مختلفی از جمله دستگاه شیرینگ پک دستی، تونلی و کابینی می باشد. هر کدام از این دستگاه ها بنا به ظرفیت تولید کارخانه یا کارگاه می تواند مناسب باشد. هدف از استفاده دستگاه شیرینگ پک جلوگیری از آسیب دیدن بسته بندی، جلوگیری از آلوده شدن بسته بندی ها و جلوگیری از نفوذ رطوبت و گرد و غبار به آن ها می باشد.

بنابراین سلامت و ایمنی بسته ها کاملا حفظ خواهد شد.